کد خبر: ۷۱۶۱۷۴۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
کد خبر : ۷۱۶۱۷۴۹
گروه : سیاسی » دولت
فرماندار تهران در جمع خبرنگاران خبر داد؛

فرماندار تهران گفت: تا کنون ١١٨۶ نفر جهت ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کرده اند.

ثبت نام ۱۱۸۶ نفر برای انتخابات مجلس در فرمانداری تهران/ نام نویسی از داوطلبان خبرگان فردا آغاز می‌شودبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، عیسی فرهادی فرماندار تهران با حضور در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: تا پایان چهارمین روز از مهلت قانونی ثبت نام هزار و ۱۸۶  نفر با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران فرایند ثبت نام خود را انجام داده اند.

او با اشاره به ثبت نام از ۹ نفر از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه اقلیت‌ها دینی افزود: تا کنون ۴ نفر برای حوزه انتخابی ارامنه و ۳ نفر برای حوزه انتخابی آشوریان در فرمانداری تهران داوطلبی خود را اعلام کردند، همچنین برای حوزه انتخابیه اقلیت‌های زرتشتیان و کلیمیان نیز هرکدام یک داوطلب تا کنون داشته اند.

فرماندار تهران با اشاره به آمار چهارمین روز انتخابات توضیح داد: در چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه انتخابی تهران و ۴ اقلیت‌های مذهبی، ۴۰۹ نفر با حضور در ستاد انتخابات فرمانداری تهران داوطلبی خود را اعلام کردند که این آمار بیش از ۲ برابر آماری است که در انتخابات دوره قبل در روز چهارم ثبت نام خود را اعلام کرده بودند.

فرهادی همچنین با بیان اینکه امروز آخرین روز تشکیل هیئت‌های اجرایی در فرمانداری تهران است، اظهار کرد: تاکنون اعضای هر ۵ هیئت اجرایی مربوط به حوزه انتخابیه تهران و چهار اقلیت دینی مشخص شده اند و این هیئت کار خود را آغاز کرده است؛ این هیئت به طور عملی از هفدهم آذر با تشکیل جلسات وارد فرآیند بررسی صلاحیت‌ها خواهند شد.

او در ادامه با اشاره به آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران گفت: از فردا (۱۵ آذر) تا پنج شنبه (۲۱ آذر) ثبت نام از داوطلبان انتخابات میان دوره‌ای خبرگان رهبری حوزه انتخابیه تهران آغاز می‌شود؛ داوطلبان این انتخابات می‌تواند علاوه بر حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور به ستاد انتخابات فرمانداری تهران واقع در طبقه همکف ساختمان فرمانداری در خیابان میرعماد مراجعه کنند.

فرماندار تهران در پایان تاکید کرد: فرایند ثبت نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دو روز دیگر یعنی روز شنبه شانزدهم آذر پایان می‌یابد و بر اساس قانون انتخابات و روزشمار برگزاری انتخابات هیچ تغییری در مهلت زمانی مراحل مختلف ایجاد نخواهد شد.

او تصریح کرد: در جریان پنجمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات تا ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه امروز ۱۱۸ نفر به طور قطعی ثبت نام خود را انجام داده اند که از این تعداد ۱۴ نفر زن و ۱۰۴ مرد هستند.

گفتنی است؛ از میان ثبت نام کنندگان روز چهارم افراد دارای تحصیلات دکتری ۶٩ نفر، کارشناسی ٣٠۴، کارشناسی ١۵ و حوزوی ٢٣ نفر همچنین ٩٢ نفر سابقه ایثارگری و ١۶ نفر سابقه ایثارگری دارند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر