کد خبر: ۷۱۶۲۵۱۶
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
کد خبر : ۷۱۶۲۵۱۶
گروه : سیاسی » دولت
انصاری در جمع خبرنگاران:

عضو اسبق شورای شهر تهران گفت: اگر یک مجلس توانمند، شجاع و پاکدست شکل بگیرد دولت یک دولت کارآمد خواهد بود.

غلامبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامرضا انصاری عضو اسبق شورای شهر تهران و عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان در جمع خبرنگاران درباره هدف خود از ثبت‌نام در انتخابات مجلس، گفت: هدف از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی رسیدن به دموکراسی و آزادی از طریق صندوق رای است.

او افزود: بنده با تجربه ۴۰ ساله فکر می‌کنم پرشور شدن انتخابات یک اصل است و همه باید برای رسیدن به این امر مهم تلاش کنند و ما راهی جز صندوق رای نداریم. اگر یک مجلس در راس امور شکل بگیرد می‌توان انتظار یک دولت پاسخگو و مردم همیشه در صحنه را داشت.

انصاری در پاسخ به این سوال که با وجود مشکلات اقتصادی و درگیری‌های اخیر آیا ممکن است مردم با صندوق رای قهر کنند، تصریح کرد: ما چاره‌ای جز رای دادن نداریم و تنها راه رسیدن به حقوق حقه خودمان این است که آن را از صندوق رای مطالبه کنیم. مجلس کاملاً ظرفیت اصلاح امور را دارد. اگر یک مجلس توانمند، شجاع و پاکدست شکل بگیرد دولت منعبث از چنین مجلسی یک دولت کارآمد خواهد بود.

انصاری با اشاره به عملکرد مجلس دهم گفت: بنده عملکرد این مجلس را قبول ندارم و معتقدم که ضعیف ظاهر شد و نتوانست در راس امور قرار بگیرد. ما برای رسیدن به آزادی نیاز به نهاد‌های واسط داریم مانند احزاب و آزادی مطبوعات که رکن چهارم دموکراسی است و مجلس دهم نتوانست هیچ کدام از آن‌ها را فعال کند. یکی دیگر از ضعف‌های این مجلس مسئله بنزین بود، اگر نمایندگان به جای پرداختن به مسائل منطقه‌ای خود به مسائل عمیق و اصلی کشور توجه می‌کردند قطعاً زمان گرفتن چنین تصمیمی از نمایندگان نظرخواهی می‌شد.

نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی در خصوص چگونگی کاندید شدن خود اظهار کرد: من از تهران کاندید خواهم شد، اما هنوز جلسه‌ای برای بستن لیست اصلاح طلبان تشکیل نشده است. من در انتخابات قبل به نفع لیست اصلاح‌طلبان کنار رفتم و در این دوره نیز اگر لازم باشد این کار را خواهم کرد، زیرا معتقد به کار جمعی و تشکیلاتی هستم.

او در پایان در خصوص شفافیت رای و مالی نمایندگان تاکید کرد: این یکی از اصول اساسی دموکراسی است و بنده به طور قطع طرفدار این موضوع هستم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر