کد خبر: ۷۱۶۲۵۸۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
کد خبر : ۷۱۶۲۵۸۰
گروه : بوشهر » بوشهر
امام جمعه بوشهر:

نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نمایندگی مجلس را کاری بسیار سخت و تعهدآور دانست، گفت:نمایندگان مجلس باید خودشان را هزینه نظام  و ملت کنند نه اینکه ملت و نظام را هزینه خود کنند

لتانبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری امام جمعه بوشهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر بیان کرد: دنیا  به سبب وجود  انواع مشکلات به عنوان یک مشکل‌کده معرفی شده و اگر انسان قدرت تحمل این مشکلات نداشته باشد دچار شکست و بحران می‌شود.

h, با بیان اینکه با صبر و تحمل انسان به موفقیت می‌رسد تاکید کرد: صبر و تحمل مشکلات، راس ایمان انسان‌ها قرار دارد و انسان صبور و با استقامت تمام سختی‌ها و مشکلات را پشت سر می‌گذارد و به موفقیت می‌رسد.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه هر پست و مسئولیتی باری از تعهدپذیری به همراه دارد افزود: اشخاصی که  برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی ثبت نام می‌کنند برای خودشان باری از مسئولیت و تعهد در مقابل ملت، خون شهداء و نظام اسلامی ایجاد می‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، نمایندگی مجلس را کاری بسیار سخت و تعهدآور دانست و تصریح کرد: افرادی که شایسته این مسئولیت و پاسخگوی مطالبات و خواسته‌های مردم و نظام هستند باید وارد عرصه انتخابات شوند.

او تعهد نمایندگان در برابر خداوند متعال، خون پاک شهدا و نظام اسلامی را بسیار مهم دانست و افزود: داوطلبان نمایندگی مجلس ضمن داشتن شرایط لازم باید با پذیرفتن مسئولیت وارد عرصه انتخابات مجلس شوند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه برای پذیرش پست و مسئولیت که دارای تعهداتی است ، انسان باید خود را شایسته بداند گفت: انسان که زیربار مسئولیت می‌رود باید بتواند به خدا و خون پاک شهدا و این همه تلاش‌ها برای حفظ نظام  به این کشور جواب دهد و اگر انسان‌هایی دارای این ویژگی هستند که می‌توانند زیر بار این مسئولیت و تعهد بروند اشکال ندارد وارد عرصه انتخابات شوند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، بیان کرد: افرادیکه بی مهابا  بدون توجه به مطالبات و پاسخگویی به جامعه وارد عرصه انتخابات می‌شوند برای خودشان و دیگران مشکل ایجاد می‌کنند.

او تاکید کرد: کسانی باید در عرصه کاندیداتوری مجلس ثبت نام کنند که هم دارای شرایط لازم باشند و هم بتوانند این مسئولیت عظیم و  تعهد سنگین را به سرمنزل مقصود برسانند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر مسئولیت نمایندگی مجلس را بسیار سنگین و تعهدآور دانست و عنوان کرد:  نمایندگان مجلس باید خودشان را هزینه نظام  و ملت کنند نه اینکه ملت و نظام را هزینه خود کنند و در این راستا باید خودشان را ذوب در خدمت مردم و انقلاب کنند نه در اندیشه ذوب انقلاب و مردم از طریق قدرت طلبی باشند چون هم خودشان و هم جامعه ضرر می‌کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، با قدردانی از برگزار کنندگان جشنواره پژوهشی علامه بلادی بوشهری تصریح کرد: استان بوشهر با این پیشینه بزرگ در عرصه تاریخ ، فرهنگ روحانیت، مقاومت و پایداری در برابر بیگانگان و دشمنان یک استان بزرگ و دارای تاریخ و مردمانی بزرگی است.

او بیان کرد: جشنواره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری عظمت استان بوشهر را در ابعادگوناگون نشان داد.

خطیب نماز جمعه بوشهر  با تبریک روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو گفت: دانشجویان نور چشم جامعه هستند و در این راستا دانشجویان  باید بصیرت و توسعه آن، جدیت در تحصیل، پیمودن طریق خودکفایی علمی، تولید علم و مرجعیت علمی، استکبار ستیزی، ولایت‌مداری و مردم‌داری را بر اساس آموزه‌های مقام معظم رهبری مدیریت و برنامه‌ریزی کنند.

آیت‌الله صفایی بوشهری، توسعه زیرساخت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: توجه ویژه به خواسته و مطالبات دانشجویان، نگاه مهربانی، احترام و تکریم دانشجویان باید مسئولان مورد توجه قرار دهند.

او افزود: باید دانشگاه‌ها سراسر فرهنگ دینی، بصیرت سیاسی و انقلابی، دارای عمق علمی، مرکز اقتدار علمی و تولید دانش بنیان باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه مسئولان کشوری و استانی در زمینه تامین سهیمه بندی بنزین به بخش‌های مختلف گفت: مسئولان باید نکات لازم را مراعات کنند  و نگذارند گرانی کاذب قیمت کالا و خدمات ایجاد شود که اکنون متاسفانه در برخی موارد این مهم دیده می‌شود.

سهمیه بنزین برای قایق‌های صیادی و سرویس‌های آزاد مدارس تامین شود

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه برخی از اقشار مردم دارای سهمیه بنزین نیستند تاکید کرد: در این راستا  باید تامین سهمیه بنزین برای قایق‌های صیادی و سرویس‌های آزاد مدارس برای ایاب و ذهاب دانش آموزان با وسائل شخصی مورد توجه مسئولان استان بوشهر قرار بگیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری، با تاکید بر اقدام سریع در تامین سهمیه بنزین برای مشاغل یاد شده تصریح کرد: باید گرانی قیمت کالا و خدمات کنترل و حمایت مالی از مردم شود و سهمیه بندی‌هایی که انجام نشده باید سریع مورد توجه قرار بگیرد.

وی، با بیان اینکه مسئولان مدیون مردم هستند افزود: کارگزاران و مسئولان مدیون مردم محسوب می‌شوند چراکه همه مسئولان با رای مردم صاحب پست و مسئولیت شده‌اند و باید خادم واقعی مردم باشند.

مسئولان باید زندگی را برای مردم شیرین کنند

امام جمعه بوشهر، با تاکید بر این نکته که مسئولان باید زندگی را برای مردم شیرین کنند گفت: مسئولان باید پاسخگوی مطالبات و خواسته‌های مردم باشند و درب اتاق مسئولان اداره‌ها باید بر روی مردم باز باشد و توجه به تحقق خواسته‌ها و حل مشکلات مردم شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر محقق شدن عدالت در جامعه بیان کرد: عدالت باید در جامعه به هر شکل محقق شود و از قوه قضاییه تقاضا می‌شود با هر نوع فساد، از هر شخص، هر مقدار و در هرحجم مبارزه شود بدون شک مردم از شما حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر