کد خبر: ۷۱۶۲۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
کد خبر : ۷۱۶۲۶۶۴

رهبر حزب کارگر انگلیس اعلام کرد این حزب از نقشه سری دولت برای خیانت به خدمات بهداشت و درمان، به عنوان بخشی از معامله تجاری با آمریکا، پرده برداشت.

کوربین: جانسون عمدا مردم انگلیس را درباره برگزیت گمراه می‌کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی‌ ای‌پی‌تی‌ان، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس، در کنفرانس خبری امروز (جمعه) خود ضمن اشاره به تحولات انتخاباتی این کشور، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، را به تلاش برای گمراه کردن مردم درباره برگزیت و آسیب زدن به طبقه کارگر از طریق معامله با آمریکا متهم کرد.

او گفت: ما نشان دادیم که بوریس جانسون -نخست وزیر انگلیس- چگونه برای ربودن برگزیت و پشت کردن به خدمات بهداشت و درمانی و طبقه کارگر در این کشور تلاش می‌کند. او می‌کوشد از امید به تغییر که بسیاری از مردم انگلیس در سال ۲۰۱۶ داشتند، به نفع خود استفاده کند. برای بوریس جانسون، برگزیت معنای بسیار متفاوتی از آن چیزی دارد که اکثر انگلیسی‌ها به آن رأی دادند.

رهبر حزب کارگر انگلیس افزود: برای جانسون، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنای دگرگون کردن دستاورد‌هایی است که اقشار کارگر در طول چند نسل سخت برای کسب آن‌ها تلاش کرده‌اند و او می‌خواهد سود بیشتری نصیب شرکت‌های بزرگ و میلیاردر‌ها شود. جانسون می‌کوشد سیاست‌های مارگارت تاچر [نخست وزیر پیشین انگلیس] را با شدت بیشتر در کشورمان اجرا کند.

کوربین اضافه کرد: جانسون و حزب محافظه‌کار او می‌دانند هیچ گونه حمایتی از برنامه زیانباری که آن‌ها قصد دارند به این کشور تحمیل کنند، صورت نخواهد گرفت؛ بنابراین آن‌ها تصمیم گرفته‌اند برنامه خود را تحت لوایِ برگزیت جلو ببرند. اما حزب کارگر، این فریبکاری را فاش کرد. هفته گذشته ما از نقشه سری برای خیانت به خدمات بهداشت و درمان دولتی انگلیس، به عنوان بخشی از معامله تجاری مسموم با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پرده برداشتیم. اگر این معامله صورت می‌گرفت، مراکز درمانی انگلیس باید هر هفته برای تهیه دارو از آمریکا و سایر کشورها، پانصد میلیون (پوند) بیشتر هزینه می‌کرد. همان طور که کارشناسان تجاری نیز تأیید کرده‌اند مراکز درمان دولتی انگلیس، یکی از محور‌های اصلی گفتگو در مذاکرات تجاری است. اما افشای اسناد سری نه تنها اعتبار تصمیم‌های نخست وزیر را درباره مراکز درمانی زیر سوال برد، بلکه به اعتبار او در خصوص برگزیت نیز لطمه زد.

او در ادامه گفت: حزب کارگر در مدت ۶ ماه، برگزیت را سامان خواهد داد، زیرا ما قرار نیست مهم‌ترین روابط تجاری خود {با اروپا} را قطع کنیم. معامله تجاری مد نظر بوریس جانسون، فقط مقدمه‌ای برای سال‌ها مذاکرات طاقت فرسا و وعده‌های محقق نشده خواهد بود. امروز می‌توانم شواهد بیشتری ارائه کنم که جانسون عمدا مردم انگلیس را در این باره گمراه می‌کند. در اینجا، گزارش محرمانه‌ای از سوی دولت بوریس جانسون را با عنوان «رسمی و حساس» مشاهده می‌کنید که دروغ‌های او را برملا می‌کند. این سند، مدرکی است که پیامد‌های توافق برگزیت نادرست را بر بخش‌های زیادی از کشورمان نشان می‌دهد. این گزارش ۱۵ صفحه‌ای، تصویری نامطلوب از عواقب توافق جانسون را بالاخص درباره ایرلند شمالی به تصویر می‌کشد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر