کد خبر: ۷۱۶۲۶۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۴
کد خبر : ۷۱۶۲۶۸۳

رئیس باشگاه رئال مادرید، به رئیس فدراسیون جهانی فوتبال و روسای سایر باشگاه‌های مطرح اروپایی، پیشنهاد داد اصلاحات اساسی در مسابقات ملی و بین المللی اعمال شود.

پیشنهاد پرز به اینفانتینو برای تشکیل لیگ نخبگان اروپابه گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، به گزارش نیویورک تایمز، فلورنتینو پرز، رئیس تیم فوتبال رئال مادرید، به جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و روسای سایر باشگاه‌های مطرح اروپایی، برنامه‌ای برای اصلاحات اساسی در مسابقات ملی و بین المللی پیشنهاد داد.

برنامه پرز مبتنی بر تمایل دیرینه او است که باشگاه‌های برتر اروپایی لیگ‌های ملی خود ترک کنند و «تورنمنت نخبگان اروپا» را که در طول فصل برگزار می‌شود، تشکیل دهند.

فرض بر این است که در مسابقات جدید دو دسته ۲۰ تیمی خواهد بود که عمدتا متشکل از تیم‌های پنج لیگ - انگلیس، اسپانیا، فرانسه، آلمان و ایتالیا خواهند بود. به برخی از باشگاه‌ها توصیه شده است که طبق پیش بینی‌ها، در صورت ترک لیگ‌های خود و شرکت در مسابقات جدید، می‌توانند درآمد خود را دوبرابر کنند. سیستم سقوط و صعود در بین دو دسته حفظ خواهد شد. پرز هنگام بازدید از زوریخ در مورد ایده‌های خود با اینفانتینو گفت‌وگو کرد.

فیفا با انتشار بیانیه‌ای در پاسخ به سؤالاتی درباره گفت‌وگو‌های بین اینفانتینو و پرز و سایر گروه‌های ذینفع در مورد تغییرات فوتبال باشگاهی گفت: "یکی از وظایف رئیس فیفا گوش دادن به نظرات طرف‌های ذینفع در مورد موضوعات مربوط به فوتبال است. فیفا معتقد است که برای یافتن توازن مناسب و بهترین راه حل‌ها برای بازی آینده، گفتگوی آزاد و سازنده بین اعضای مختلف جامعه فوتبال لازم است.
در ماه مارس، شورای فیفا تصمیم گرفت مسابقات جام باشگاه‌های جهان را مجدداً بازسازی کند، بر این اساس تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات از سال ۲۰۲۱ به ۲۴ تیم افزایش می‌یابد.


بیشتر بخوانید: فردیناند: هازارد در زمان اشتباهی به رئال مادرید پیوست


انتهای پیام/

پیشنهاد رئیس رئال مادرید برای اعمال اصلاحات اساسی در فوتبال باشگاهی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر