کد خبر: ۷۱۶۲۷۰۷
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
کد خبر : ۷۱۶۲۷۰۷
گروه : سیاسی » دولت
نقاشی در جمع خبرنگاران:

رئیس روابط عمومی شورای شهر تهران گفت: ما با این نگاه که مجلس یادگار انقلاب مشروطه و نهادی است که رهبری نیز بر آن تاکید بسیار دارند در انتخابات شرکت کردیم.

نقاشیبه گزارش خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین نقاشی رئیس روابط عمومی شورای شهر تهران و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسات دفتر سیاسی و شورای مرکزی حزب در روزهای اخیر گفت: پس از بررسی‌های فراوان، حزب تصمیم گرفت که برخی از اعضا برای کاندیداتوری نمایندگی مجلس در تهران ثبت نام کنند و بنده هم در همین راستا امروز اینجا حضور پیدا کردم.

او افزود: حزب اتحاد ملت به این نتیجه رسیده است که اصل حضور در انتخابات را به عنوان یک رفتار دموکراسی خواهانه و اصلاح طلبانه نگاه کنند و با همه محدودیت‌ها و معذوریت‌ها از جمله نحوه عملکرد شورای نگهبان در بحث نظارت استصوابی که باعث انتقادهای جدی به این شورا شده است؛ اما باز می‌توان مجلسی در راس امور تشکیل داد.

نقاشی تصریح کرد: در مقابل فشارهای بیرون مجلس که برخی اوقات از سوی نهادهای قدرتمند بالادستی وارد می‌شود و نمایندگان را مقهور می‌کند تنها با حضور نیروهای اصیل و پیشروی اصلاح طلب می‌توان با آنها مقابله کرد. ما عقیده داریم با حضور این نیروها بسیاری از این فشارها کمتر خواهد شد و مجلس به کارکرد اصلی خود خواهد رسید.

رئیس روابط عمومی شورای شهر تهران با اشاره به شلوغی‌های اخیر و اعتراضات به افزایش قیمت بنزین گفت: این جمع‌بندی‌ها پیش از وقایع آبان ماه بود، هر چند پیش از این فجایع نیز بدنه رای اصلاح طلبان با تردید مواجه شده بود اما این اتفاقات نیز باعث شد که تردیدها بیشتر شود.

او ادامه داد: ما با این نگاه که این یادگار انقلاب مشروطه و نهادی که رهبری نیز بر آن تاکید بسیار دارند، کم‌کارتر شده است در انتخابات شرکت کردیم و بر این عقیده هستیم که برای حل این موضوع تنها یک راه‌حل وجود دارد و آن این است که شورای نگهبان بر اساس قانون استعلام از مراجع چهارگانه رفتار کند تا امکان حضور نیروها و شهروندان مختلف به وجود آید، در این صورت شاید اعتماد برخی از مردم جلب شود و آنها در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کنند.

رئیس روابط عمومی شورای شهر تهران تصریح کرد: به هر حال مردم دغدار هستند و شاهد فجایعی بودند که دل آنها را به درد آورده است و جا دارد به آن دسته از خانواده‌هایی که عزیزانشان را از دست داده‌اند تسلیت بگویم.

او با اشاره به شفافیت رای و مالی اظهار کرد: شفافیت یکی از مولفه‌های اصلی دموکراسی خواهی است و هیچ نیروی دموکرات و اصلاحات خواهی نمی‌تواند مخالف این امر باشد.

نقاشی در خصوص لیست اصلاح طلبان و برنامه حضور آنها در انتخابات مجلس یازدهم گفت: فعالیت انتخاباتی اصلاح طلبان بر خلاف اصولگرایان پس از تایید کاندیداها توسط شورای نگهبان آغاز خواهد شد اما رویکرد ما در این انتخابات با انتخابات قبلی تفاوت دارد و آن این است که بر عکس دوره قبل اگر چهره‌های اصلی و پیشروی اصلاح طلب که می‌توانند نشانه تغییر باشند تایید صلاحیت نشوند شاید حزب اتحاد ملت و اصلاح طلبان از دادن لیست خودداری کنند. مفهوم انتخابات یعنی یک رقابت منصفانه و سالم و برای رسیدن به این امر باید این فضا به وجود آید.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر