کد خبر: ۷۱۶۲۷۵۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
کد خبر : ۷۱۶۲۷۵۲
گروه : فارس » شیراز
در ششمین روز ثبت نام؛

۲۶ داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز در ششمین روز ثبت نام در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز و زرقان نام نویسی کردند.

نام نویسی ۲۶ نفر داوطلب انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز و زرقانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمدرضا امیری فرماندار شیراز عصر امروز در جمع خبرنگاران  از نام نویسی ۲۶ نفر داوطلب انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان شیراز و زرقان خبر داد و افزود: یک نفر از داوطلبان زن و ۲۵ مرد هستند.

او، مجموع کل ثبتنام کنندگان داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در شیراز  را ۲۰۹ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۸۵ نفر مرد و ۲۴ نفر زن بودند.

امیری ادامه داد: امروز نخستین روز از آغاز از داوطلبین مجلس خبرگان رهبری بود که مراجعه کننده‌ای نداشتیم.

فرماندار شیراز گفت: فردا آخرین روز از ثبتنام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است و در خصوص تمدید مهلت هنوز چیزی از سوی وزارت کشور اعلام نشده است.

رئیس ستاد انتخابات شیرازگفت: علی رغم ارسال اسامی اعضای هيئت اجرايی، اما هنوز تایید نشده اما فرمانداری بر موضع خود پافشاری کرده است.

امیری گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات خبرگان رهبری دارای یک هيئت اجرایی است با توجه به اختلاف نظر میان فرماندار با سایر اعضا، لیست هيئت اجرایی به هيئت نظارت ارسال شد.

او افزود: هيئت نظارت با توجه به اینکه امضای دادستان استان در لیست ارسالی وجود نداشت لیست به فرمانداری شیراز بازگشت.

رئیس ستاد انتخابات شیراز در خصوص پاسخ هيئت نظارت درباره لیست هيئت اجرایی گفت: با توجه به پاسخی که هيئت ظارت داده و سخن امام (ره) که رای مردم حق‌الناس است امید است این حق الناس بودن در تمام مراحل انتخابات رعایت شود.

امیری ادامه داد: از زمان دستور ابلاغیه انتخابات ۵ روز فرصت برای تشکیل هیئت اجرایی زمان لازم است و روز گذشته چهاردهم آذرماه آخرین فرصت برای ارسال اسامی هیئت اجرایی انتخابات بود.

او بیان کرد: دادستان مدعی شده باید خودشان لیست هیئت اجرایی را تعیین کنند که این موضوع خلاف قانون است و هیئت نظارت نیز لیست ارسالی فرماندار را نپذیرفته است.

نام نویسی از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا فردا شنبه ۱۶ آذر از ساعت ۸ تا ۱۸ ادامه ادارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر