کد خبر: ۷۱۶۲۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
کد خبر : ۷۱۶۲۷۵۴

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: تیم ملی فوتبال به ثبات و آرامش نیاز دارد و اصلاً زمان مناسبی برای تغییر سرمربی نیست اما فدراسیون خودسرانه عمل می‌کند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم قاسم‌پور درباره فسخ قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال گفت: مسئولان فدراسیون به این جمع‌بندی رسیدند که ویلموتس نمی‌تواند کارایی برای فوتبال ایران داشته باشد، البته سرمربی تیم ملی هم چندان تمایلی به ادامه همکاری با فدراسیون فوتبال را ندارد بنابراین هر دو طرف تمایل به فسخ قرارداد دارند. با این حال من معتقدم این جابه‌جایی به هر دلیلی، در شرایط فعلی کار درستی نیست. تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی مقابل تیم‌های عراق و بحرین نتیجه را واگذار کرد و در مرحله برگشت کار سختی دارد و تغییر و تحول ممکن است به تیم بیشتر ضربه بزند.

وی در مورد حضور برانکو در تیم ملی فوتبال گفت: به نظرم کسی باید هدایت تیم را برعهده بگیرد که از فوتبال ایران و منطقه شناخت کامل داشته باشد. من فکر می‌کنم برانکو چیز تازه‌ای به فوتبال ما اضافه نمی‌کند، البته شاید در کوتاه مدت نتیجه بگیرد، اما در بلندمدت بعید می‌دانم. ضمن اینکه معمولاً مربیان خارجی که به فوتبال ایران می‌آیند به‌خاطر ضعف مدیران ما خیلی خوب شرایط را به نفع خودشان تغییر می‌دهند. به‌عنوان مثال اگر برانکو به ایران بیاید به دنبال قرارداد بلندمدت تا جام جهانی است، اگر هم مسئولان ما با او قرارداد کوتاه‌مدت ببندند در صورت عدم نتیجه‌گیری بهانه دارد که وقت زیادی نداشته است.

پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به این سؤال که به نظر شما مربی برای تیم ملی باید خارجی یا ایرانی، اظهار کرد: قطعاً مربی ایرانی در این شرایط برای تیم ملی بهتر است، چرا که شناخت بهتری از فوتبال ایران و بازیکنان دارد هر چند که فدراسیون هیچ علاقه‌ای به مربیان ایرانی ندارد. زمانی که نام ویلموتس به‌عنوان سرمربی تیم ملی مطرح شد، مهدی تاج در یک برنامه تلویزیونی به صراحت اعلام کرد ما به دنبال این هستیم که اشتباهات دوران کی‌روش را تکرار نکنیم، اما پس از عقد قرارداد دیدید که اشتباه پشت اشتباه رخ داده است و هیچ تغییری در تیم ملی به‌وجود نیامده است.

قاسم‌پور عنوان کرد: قرارداد ویلموتس به مراتب بدتر از کی‌روش است و حتی پولی هم که به او دادند از مبلغ قرارداد سرمربی سابق تیم ملی بیشتر است. این نشان می‌دهد فدراسیون خودسرانه مربی انتخاب می‌کند و مشاوره‌های کمیته فنی هم عاقلانه نیست. آن زمانی که ویلموتس به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب نشده بود؛ تاج در یک مصاحبه تلویزیونی عنوان کرده بود مار از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود و ما هم در فدراسیون به دنبال این هستیم که در انتخاب مربی کمترین چالش را داشته باشیم و با مشکلات دوران کی‌روش مواجه نشویم. اما دیدیم که مارگزیدگی‌ها پس از کی‌روش هم ادامه پیدا کرد به گونه‌ای که تیم ملی به جایی اینکه در این شرایط حساس، آرامش و ثبات داشته باشد باید درگیر تغییر و تحولات در رأس کارد فنی باشد.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: نتیجه‌ای که ویلموتس در مقدماتی جام جهانی به‌دست آورد فاجعه بود و تاکنون یک مربی ایرانی هم چنین نتیجه‌ای کسب نکرده است. کی‌روش هشت سال هدایت تیم ملی را برعهده داشت، اما حتی یک جام هم برای ایران به دست نیاورد. رفتن به جام جهانی در شرایطی که از آسیا پنج تیم صعود می‌کنند کار سختی نیست. در گذشته از آسیا تنها یک تیم صعود می‌کرد، اما حالا چهار تیم به‌صورت مستقیم صعود می‌کنند. فوتبال ما به این اندازه ضعیف نشده است که نتواند در بین پنج تیم قرار بگیرد و به جام جهانی صعود کند. این کار سختی نیست و نیاز به مربی خارجی ندارد.

وی گفت: متأسفانه فوتبال ما در بخش زیرساختی با مشکلات زیادی روبه‌رو است. در شرایط فعلی به‌خاطر مشکلات تحریم امکان برگزاری اردو تدارکاتی با تیم‌های مطرح دنیا نداریم و از نظر اقتصادی هم با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم. بدون شک اگر یک مربی ایرانی در رأس کار قرار می‌گرفت به خاطر آشنا بودن با این شرایط، تیم ملی را همراهی می‌کرد. اما مربیان خارجی در چنین مواقعی چه عکس‌العملی نشان می‌دهند؛ شروع به انتقاد کردن می‌کنند و در نهایت هم به خاطر عدم پرداخت حق و حقوق خود به فیفا شکایت می‌کنند و دلشان برای تیم ملی و فوتبال ایران نمی‌سوزد.

منبع: آنا

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر