کد خبر: ۷۱۶۳۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
کد خبر : ۷۱۶۳۴۹۲
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ۲.۵ کیلومتر جاده دسترسی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

افتتاح ۲.۵ کیلومتر جاده دسترسی بندر شهید بهشتی با حضور وزیر راهبهروز آقایی  مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان  در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: پروژه احداث و تعریض ۲.۵ کیلومتر جاده دسترسی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار با صرف ۲.۵ میلیون دلار اعتبار با حضور محمد اسلامی؛ وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

وی میزان اشتغال ایجاد شده به واسطه اجرای این پروژه را ۱۰۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: این طرح با هدف اتصال ترمینال‌های طرح توسعه بندر شهید بهشتی به جاده‌های مواصلاتی، سهولت دسترسی به ترمینال‌های کانتینری طرح توسعه و تسهیل ترانزیت کالا‌های بندر چابهار راه اندازی شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بازدید از روند ساخت بلندترین و مجهزترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور در بندر چابهار که با هدف دید کامل به محوطه‌های بندری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، مسیر آبراه، فعالیت ادوات و تجهیزات بندری، استقرار برج مراقبت دریایی، مرکز جست و جو و نجات دریایی و فضا‌های عملیاتی و افزایش ضریب ایمنی بندر چابهار در راستای اهداف پدافند غیرعامل و به عنوان نماد گردشگری دریایی در دست ساخت است را از دیگر برنامه‌های سفر وزیر راه به بندر چابهار اعلام کرد.

آقایی ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی از پروژه دایک حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی که با هدف استحصال ۸ هکتار زمین به منظور افزایش اراضی لجستیکی بندر، ایجاد بستر مناسب جهت تسهیل مسیر ریل، جلوگیری از تخریب مستحدثات ساحلی و کاهش ضریب خوردگی تجهیزات و سازه‌های فلزی بندر در حال اجراست، نیز بازدید کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همچنین پروژه سیلوی غلات ۱۰۰ هزار تنی بندر شهید بهشتی چابهار که با هدف افزایش ظرفیت نگهداری و انبارش کالا‌های اساسی، افزایش ظرفیت پهلودهی کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی و در راستای تخصیص سهم کالا‌های اساسی کشور به این بندر در دست ساخت است، در این سفر مورد بازدید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

آقایی خاطرنشان کرد: بازدید از ترمینال بین المللی مسافر دریایی، فرآیند لایروبی حوضچه و کانال‌های دسترسی، پروژه بویه گذاری، تجهیزات، زیرساخت‌ها و فرآیند جمع آوری اسکله‌های نصب سریع، فرآیند تخلیه کالای اساسی و انبارش کالا و فرآیند اجرایی پروژه شبکه معابر و تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری بندر شهید بهشتی از دیگر برنامه‌های سفر وزیر راه و شهرسازی به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور بود.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر