کد خبر: ۷۱۶۳۵۳۶
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
کد خبر : ۷۱۶۳۵۳۶
مدیرعامل شرکت گاز کردستان:

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت:پیش‌بینی می شود که با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی‌ان‌جی در استان، از مرز ۶۰۰ هزار مترمکعب در روز فراتر رود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، به نقل از روابط عمومی شرکت گاز کردستان، احمد فعله گری گفت: تا پیش از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین به‌ طور میانگین روزانه ۴۴۰ هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در جایگاه‌های عرضه استان توزیع می‌شد که این رقم با اعلام طرح سهمیه‌بندی بنزین و هم‌زمان با اجرای این طرح به‌طور میانگین به روزانه ۵۱۰ هزار مترمکعب رسیده است.

وی در زمینه آمار مصرف جایگاه‌های سی‌ان‌جی بعد از اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین، افزود: در روز بیست و سوم آبان ماه سال جاری مصرف جایگاه‌های سی‌ان‌جی استان نمایشگر عدد ۴۳۵ هزار و ۲۰ متر مکعب بوده که در بیست و چهارم این عدد به ۴۷۲ هزار و ۴۰۴ متر مکعب افزایش یافته که شاهد ۹ درصدی افزایش مصرف هستیم.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان ادامه داد: این افزایش مصرف در روزهای بعد از اجرای طرح نیز مشاهده می‌شود و در روز سی ام آبان ماه، جمع کل مصارف جایگاه‌های سی ان جی استان ۵۳۷ هزار و ۲۶۲ مترمکعب بوده که افزایش ۲۴ درصد را نسبت به روز بیست و سوم شاهد هستیم و در روز دوم آذرماه عدد مصرف ۵۱۷ هزار و ۴۷۸ متر مکعب خبر از افزایش ۱۹ درصدی می‌دهد.

فعله گری با اشاره به اینکه خودروهای دوگانه‌سوز اکنون امکان استفاده از سهمیه بنزین خود را هم دارند، یادآور شد: پیش‌بینی ما این است که با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی‌ان‌جی در استان، از مرز ۶۰۰ هزار مترمکعب در روز فراتر رود.

وی با تاکید بر آمادگی شرکت گاز کردستان برای ارائه خدمات مستمر به جایگاه‌های سی‌ان‌جی در سراسر استان، بیان کرد: خوشبختانه با افزایش تعداد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در سطح استان هم‌اکنون ظرفیت مناسبی به لحاظ عرضه سی‌ان‌جی به خودروها در کردستان وجود دارد و این شرکت به ۵۲ جایگاه سی ان جی خدمات ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/م

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر