کد خبر: ۷۱۶۳۵۴۶
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
کد خبر : ۷۱۶۳۵۴۶
گروه : قزوین » قزوین
وزیر سابق اطلاعات:

وزیر سابق اطلاعات در قزوین گفت: در بررسی‌های صورت گرفته دشمن موارد مختلفی را برای ایجاد فتنه و آسیب به انقلاب اسلامی طراحی کرده که نفوذ و گرفتن جرات از جمله آن‌هاست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، حجت الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات در مراسم وفات حضرت معصومه (س) که دیشب در آستان مقدس امام زاده حسین (ع) برگزار شد، گفت:امروز نفوذ از بلا‌های سنگین در کشور است و این پدیده براحتی قابل کشف نیست چراکه دشمن در این موضوع کارکشته است.

حجت الاسلام مصلحی افزود: شش سال پیش سه دستگاه اطلاعاتی انگلیس، امریکا و صهیونیست‌ها برای متوقف کردن انقلاب برنامه ریزی و فکر کردند، اما امروز امریکا و اروپا روبه فروپاشی است.

وزیر سابق اطلاعات ابراز کرد: بررسی سخنان یک سال گذشته ترامپ فروپاشی اقتصادی امریکا را نمایان می‌کند، همچنین مسائل فرهنگی، اجتماعی و نظامی آن‌ها نیز رو به افول است.

او ادامه داد: ۱۴میلیون مقاله مختلف در امریکا فروپاشی این کشور را بررسی کرده‌اند که ۷۰درصد آن‌ها انقلاب اسلامی ایران را علت این بروز روند می‌دانند به همین علت برای ایجاد فتنه برنامه ریزی می‌کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: ولایت پذیری در عملیات‌های بزرگ و آتش به اختیار راه دشمن را می‌بندد، امروز ولایت مداری شکل و جلوه خاصی داشته و دارای تاثیر است که نمونه آن در فتنه ۹۸ و ۸۸ و ورود رهبر معظم انقلاب قابل مشاهده است.

او تصریح کرد: عزت، پیشرفت، به موفقیت و جایگاه بالا رسیدن دارای هزینه است که شهید حججی‌ها بهای آن هستند. هنوز فتنه به پایان نرسیده و به تعبیر رهبر معظم انقلاب ما در یک گردنه و پیچ مهم و سختی قرار داریم و به حول قوه الهی با استقامت و مقاومت مردم از آن عبور می‌کنیم.

وزیر سابق اطلاعات ابراز کرد: امروز یک عده در زمینه حل مشکلات تمام چشم امیدشان به اروپا و غرب است که این موضوع قابل پذیرش نیست.

او افزود: دلیل همراهی و تبعیت از اروپا و امریکا به عنوان یهود و نصارای عصر حاضر باور به ضربه خوردن از جانب آن‌هاست و برخی گمان می‌کنند عدم تبعیت از آن‌ها با تحریم همراه است.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: در برجام شش سال است که کشور به بهانه مشکل داشتن اروپا و آمریکا معطل شده، اما نتیجه‌ای منفی به همراه داشت که در انتخابات ریاست جمهوری پیشین ظهور پیدا کرد.

او ادامه داد: پس از ماجرای برجام و عربده کشی‌های آمریکا شاهد اتفاقاتی در منطقه بودیم که انهدام پهپاد امریکایی از جمله آن‌هاست که از عنایات بزرگ الهی به شمار می‌آید.

حجت الاسلام مصلحی گفت: در چهل سالی که از عمر انقلاب می‌گذرد شاهد فتوحات و فضل‌های مختلف الهی بودیم؛ ما از گذشته تاکنون لطمه‌های مختلفی از جانب امیدواران به غرب و اروپا دیده‌ایم.

او افزود: طبق اطلاعات سازمان برنامه و بودجه، بودجه‌ای که در هشت سال دفاع مقدس برای جنگ هزینه می‌شد بین ۱۳تا ۱۷درصد بودجه کل کشور بود، این درحالی‌ست که کشور‌های مختلف جهان از صدام حمایت می‌کردند و بیش از ۷۰میلیارد دلار به آن پرداخت کرده‌اند.

وزیر سابق اطلاعات بیان کرد: در زمان جنگ چهل میلیارد دلار از طرف عربستان به صدام کمک می‌شد، اما امروز تمام این هزینه‌ها به شکست خورده؛ درواقع در آن زمان تمام کشور‌ها مقابل ما بودند، اما امداد‌های غیبی همراه ایران بود.

او ادامه داد: طبق حدیث قدسی عزت در نزدیکی و رابطه با خدا قرار دارد این درحالی‌ست که مردم در دربار سلاطین به دنبال آن هستند.

این مقام مسئول با اشاره به جایگاه امداد الهی در کشور گفت: در انهدام پهپاد امریکایی و حوادث پس از آن در مقابله با دشمن از نمونه‌های امداد الهی است.

او اظهار کرد: امروز مشکل بزرگ ما عدم تکیه بر خود است؛ رهبر معظم انقلاب در ماجرای برجام بار‌ها تاکید کردند که بر توان خود تکیه کنیم، اما بسیاری از ما در ولایت مداری ضعف داریم که علت عمده آن وابستگی به غیر است.

حجت الاسلام مصلحی بیان کرد: مسائل و مفاسد موجود، اشرافی‌گری و مواردی از این دست از نبود ولایت مداری سرچشمه می‌گیرد و این موضوع در تمام طول تاریخ بشر از جمله ولایت امیرالمؤمنین (ع) وجود داشته است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر