کد خبر: ۷۱۶۳۵۵۰
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
کد خبر : ۷۱۶۳۵۵۰
گروه : همدان » همدان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه ۳۵۰ میلیون تومان تجهیزات به کانون‌های فرهنگی و هنری اهدا خواهد شد گفت: به شکل فصلی تجهیز کانون‌ها را انجام می‌دهیم.

تجهیز کانون‌های مساجد همدان به شکل فصلیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد همدان اظهار کرد: در استان همدان ۵۲۰ کانون فعال فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد و بر اساس سیاست‌های وزارت ارشاد به ویژه در حوزه دینی و مذهبی، تلاش شده فعالیت‌های فرهنگی هنری در این کانون‌ها تعریف شود.

او با تأکید بر این اینکه در حوزه مساجد کانون‌ها جایگاه خاص خود را دارند بیان کرد: به دنبال این هستیم فعالیت‌های قرآنی، مذهبی، فرهنگی و هنری را با همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی پیش ببریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اضافه کرد: تا پایان هفته ۳۵۰ میلیون تومان تجهیزات به کانون‌های فرهنگی و هنری اهدا خواهد شد ضمن اینکه برنامه داریم به صورت فصلی تجهیز کانون‌ها را انجام دهیم.

احسانی با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگی و هنری و از ابتدای ورود به این عرصه، سیاسی‌بازی و سیاسی‌کاری را جفا در حق فرهنگ می‌دانم گفت: در سطح استان اجازه ورود مسائل سیاسی به فرهنگ داده نخواهد شد.

او با بیان اینکه افرادی که در کانون‌های مساجد انتخاب می‌شوند کاملاً غیررسمی و مردمی هستند گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری تجهیزات خود را در اختیار پایگاه مقاومت بسیج نیز بگذارند تا هم‌افزایی و هماهنگی شکل گیرد.

مدیرکل امور استان‌های ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور نیز با بیان اینکه ۲۵ هزار کانون مسجد در سطح کشور وجود دارد گفت: ۱۴ هزار کتابخانه عمومی وابسته به مساجد روستایی و شهری نیز فعال است.

حسین براتی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد کانون‌ها در حوزه روستا بوده و کانون‌ها این مزیت را دارند که دیده شوند اضافه کرد: طرح پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران آماده شده و خوشبختانه در همدان نیز این ظرفیت بالقوه وجود دارد که جزو بهترین‌ها قرار گیرد.

او اضافه کرد: در سالروز میلاد حضرت زهرا (س) برترین کانون در سطح ملی، استانی و شهرستانی انتخاب خواهد شد که امیدواریم همدان نیز جزو منتخبان باشد، زیرا دارای پیشینه خوبی در این زمینه است.

انتهای پیام/ د 

منبع: فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر