کد خبر: ۷۱۶۳۶۱۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
کد خبر : ۷۱۶۳۶۱۶
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مطرح کرد؛

پورسیدآقایی گفت: باید نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد.

لزوم توجه ویژه دولت به حمل و نقل عمومی در لایحه بودجهبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن پورسیدآقایی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که لایحه بودجه ۹۹ فردا از سوی دولت به مجلس ارایه می‌شود تصریح کرد: انتظار داریم دولت اهتمام ویژه‌ای به حمل و نقل عمومی در لایحه بودجه داشته باشد.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان این‌که آنچه با اجرای افزایش قیمت بنزین قطعی است افزایش تقاضای سفر با وسایل نقلیه عمومی است گفت: نه تنها کلانشهر تهران که سایر کلانشهرها نیز انتظار دارند نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد.


بیشتر بخوانید: واکنش مدیران شهر تهران به خبر فروش صندلی اتوبوس در پایتخت 


پورسید آقایی گفت: حتی اگر با تغییر قیمت سوخت ۱۰درصد از تقاضای سفر با حمل‌ونقل شخصی کاسته و به حمل‌ونقل عمومی افزوده شود باید برای پاسخگویی به این نیازها حداقل ۲هزار دستگاه اتوبوس یا معادل ناوگان فعلی مترو به مجموعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی تهران افزوده شود.

او با بیان اینکه ترافیک و آلودگی هوا دو معضل اجتماعی است که با کاهش تردد خودروهای شخصی و توسعه حمل ونقل عمومی مدیریت می‌شود تصریح کرد: معقتدم با افزایش قیمت بنزین و صرفه‌جویی بیشتر در این بخش دولت می‌تواند بخشی از بنزین را صادر کرده و منابع خوبی حاصل کند، از این‌رو نیمی از منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را باید به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص دهد.

 انتهای پیام/

نیاز پایتخت به ۲هزار دستگاه اتوبوس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر