کد خبر: ۷۱۶۳۷۵۱
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
کد خبر : ۷۱۶۳۷۵۱
گروه : بوشهر » بوشهر

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با تلاش متخصصان این پالایشگاه تولید گاز در پالایشگاه دوم این مجتمع از مرز ۹۹.۹۰ درصد عبور کرده است.

تولید گاز  در پارس جنوبی به مرز ۱۰۰ درصد رسیدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پارس جنوبی،  حسین باغبان سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی صبح امروز در بررسی روند تولید گاز از پالایشگاه دوم مجتمع گازی پارس جنوبی با بیان اینکه  فاز‌های ۲ و ۳ این مجتمع در فصول سرد سال با آمادگی کامل در حال فعالیت است اظهار داشت: در هفته‌های گذشته و با ورود موج سرما، با تلاش شبانه روزی کارکنان به تولید بسیار خوبی دست یافته‌ایم.

او از پایداری و استمرار تولید، در پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: با همکاری و تلاش متخصصان و کارکنان این پالایشگاه پایداری تولید پالایشگاه دوم مجتمع در نیمه نخست امسال از مرز ۹۹.۹۰ درصد عبور کرده است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی، انجام عملیات تعمیرات اساسی را یکی از دستاورد‌های مهم پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی دانست و تصریح کرد: انجام موفقیت آمیز عملیات تعمیرات اساسی در این پالایشگاه یکی از دستاورد‌های بسیار مهم می‌باشد که با تلاش شبانه روزی تمام واحد‌های عملیاتی با موفقیت کامل طبق برنامه ریزی زمانبندی به پایان رسید.

باغبان با بیان اینکه در بازه زمانی طبق برنامه‌ریزی دقیق تعمیرات اساسی این پالایشگاه به صورت کامل محقق شد تصریح کرد: انجام عملیات مهم تعمیرات اساسی با هماهنگی بسیار خوب و دقیق همکاران تعمیرات اساسی زودتر از زمان برنامه ریزی مصوب و محقق شد.

او  از تشکیل کارگروه در بخش محیط زیست این پالایشگاه خبر داد و با اشاره به اینکه این مهم گامی بزرگ در مسیر حفاظت از محیط پیرامونی منطقه پارس جنوبی است گفت:در بخش محیط زیست خوشبختانه با تشکیل کارگروهی، کاهش گاز‌های فلر با جدیت هر چه تمام در حال بررسی و انجام است و تاکنون به میزان قابل توجهی گاز‌های فلر این پالایشگاه کاهش یافته است.

سرپرست مدیریت پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی، با اشاره به اینکه با انجام پروژه FGR میزان باقیمانده از گاز‌های فلردر پالایشگاه دوم مجتمع پارس جنوبی کاهش می‌یابد افزود: در بخش زیست محیطی برنامه‌های گسترده‌ای از جمله برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و برنامه‌های بلند مدت ۴ ساله در حال اجراء است.

باغبان همکاری با شرکت‌های فن بازار و دانش بنیان را در اولویت اصلی پالایشگاه دوم مجتمع گاز پارس جنوبی دانست و خاطر نشان کرد: تلاش کارکنان پالایشگاه دوم در حوزه توانمند سازی و ساخت قطعات و تجهیزات قابل ستایش است چراکه  کارکنان و متخصصان این پالایشگاه با همکاری کارکنان ستاد ابزار دقیق مجتمع توانستند با تکیه بر توان متخصصان داخلی کارت‌های AVR را با موفقیت تولید کنند.

او با بیان اینکه کارت‌های مذکور تا قبل از این موفقیت بزرگ از طریق شرکت‌های سازنده خارجی تامین می‌شد گفت:  چندین دستگاه آنالیزر نیز با همکاری واحد فن بازار شرکت ملی گاز ایران و مجموعه پژوهش مجتمع از طریق ساخت داخل و شرکت‌های دانش بنیان در حال تحقیق و ساخت داخل می‌باشد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر