کد خبر: ۷۱۶۴۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
کد خبر : ۷۱۶۴۱۳۵

فرماندار شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه در انتخابات مجلس دهم ۱۱۶ نفر در حوزه انتخابیه کرمانشاه ثبت‌نام کرده بودند، گفت : در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ظهر امروز (شنبه) ۱۶۷ داوطلب نام‌نویسی کرده‌اند.

به گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،فضل الله رنجبر فرماندار شهرستان کرمانشاه گفت : مهلت نام‌نویسی از داوطلبان حضور در انتخابات مجلس یازدهم تا ساعت ۱۸ امروز شنبه ادامه دارد، اما در صورت نیاز احتمال تمدید چند ساعته این مهلت هم وجود دارد.

او گفت : مقایسه آمار داوطلبان انتخابات مجلس دهم و یازدهم در حوزه انتخابیه شهرستان یک میلیون و ۸۰ هزار نفری کرمانشاه، حاکی از رشد ۷۰ درصدی ثبت نام در دوره فعلی است که تا پایان مهلت ثبت نام احتمال دارد به بیش از ۸۰ درصد هم برسد.

رنجبر درباره روند بررسی صلاحیت‌ها گفت: ما فردا همه مدارک داوطلبان را از طریق سامانه جامع انتخابات برای وزارت کشور ارسال می‌کنیم تا برای مراجع چهارگانه ارسال شود؛ این مراجع نیز پنج روز برای پاسخ به استعلام وزارت کشور مهلت دارند.

رنجبر افزود: وزارت کشور پس از دریافت پاسخ استعلام ها، نتیجه را برای فرمانداری‌ها ارسال می‌کند؛ همزمان کار بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات نیز در هیئت‌های اجرایی انجام می‌شود.

 فرماندار کرمانشاه گفت: «در بدو ورود داوطلبان انتخابات برای نام نویسی مواد فصل تبلیغات قانون انتخابات به آن‌ها ارائه شده و به همین دلیل از همه آن‌ها انتظار رعایت قانون و حفظ حرمت و حقوق رقبای انتخاباتی و شهروندان را داریم.»

او گفت: اجرای مُر قانون از وظایف مجریان انتخابات است و فرمانداری‌ها در کنار هیئت‌های اجرایی و نظارت تلاش می‌کنند تا انتخاباتی سالم، قانونمند، پرشور و باشکوه رقم بخورد.

رنجبر گفت: بی شک هرچه حضور مردم در انتخابات گسترده باشد، منجر به تشکیل مجلسی قدرتمند و مقتدر و ناامیدی دشمنان و بدخواهان ملت و کشور می‌شود.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر