کد خبر: ۷۱۶۴۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
کد خبر : ۷۱۶۴۶۱۸
استاندار :

استاندار خراسان شمالی گفت : فرمانداری و شهرداری بجنورد باید تا هفته آینده مشکل سرویس رفت و آمد دانشجویان را حل کنند .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد ، در نشست صمیمانه استاندار خراسان شمالی با دانشجویان استان ، حل مشکلات رفت و آمد یکی از موضوعات مهم طرح شده توسط دانشجویان بود که استاندار برای حل این مشکل نشستی با حضور نمایندگان دانشجویی، روسای دانشگاه و مدیران اجرایی مربوط برگزار کرد.

به گزارش محمدعلی شجاعی گفت: فرماندار بجنورد مسئول پاسخگویی به حل این مشکل است باید با همکاری شهرداری مرکز استان شنبه هفته آینده این مشکل حل و سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان برقرار شود.

شجاعی با انتقاد از اختصاص اعتبار اندک شهرداری‌ها به سیستم حمل و نقل عمومی، افزود: شهرداری بجنورد از اتوبوس‌ها و مینی بوس‌های خود برای حل این مشکل بهره‌مند شود و کمبود‌ها را با فعال کردن تاکسیرانی برطرف کند و همچنین ساعات رفت و آمد سرویس‌ها مشخص باشد.

وی تاکید کرد: تفاوت قابل توجهی بین نرخ کرایه اتوبوس و تاکسی‌ها وجود نداشته باشد .

شجاعی اشاره داشت: سرویس دهی به دانشگاه علوم پزشکی در اصل خدمت رسانی به مردم است چرا که ظرفیت‌های درمان مختلف با هزینه‌های پایین در این دانشگاه ایجاد شده است که مردم برای استفاده از آن باید هزینه بالایی برای رفت و آمد پرداخت کنند.

وی دستور داد: شهرداری بجنورد برای مسقف کردن ایستگاه‌های دانشجویی و تعریف سیستم پرداخت هزینه اتوبوس به صورت ترمی را بررسی و در دستور کار خود قرار دهد.

شجاعی با اشاره به اینکه بخشی از ارزش افزوده شهرداری‌های استان را به دلیل کوتاهی آنان در حوزه حمل و نقل نگه داشته ایم، افزود: ۴ میلیارد تومان سهم ارزش افزوده شهرداری بجنورد آزاد می‌شود و این پول باید تنها در سیستم و حمل و نقل عمومی شهرداری هزینه شود..

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه این نشست به موضوع بازگشایی خیابان قیام برای رفت و آمد راحت‌تر دانشجویان اشاره داشت و گفت: از محل اعتبارات استانی و شهرستانی پیش بینی شده تا یک ماه آینده پیمانکار مشخص و تجهیز کارگاه صورت گیرد و همچنین تا یک ماه آینده تمام تملک‌های بخش دولتی و خصوصی این مسیر نهایی شود.

انتهای پیام / ط

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر