کد خبر: ۷۱۶۴۶۴۴
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
کد خبر : ۷۱۶۴۶۴۴
گروه : سمنان » سمنان

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان گفت: به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات و حرکت به سمت دولت الکترونیک ۹۵ دفتر پیشخوان دولت در روستا‌های استان فعال است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، مهدی صمیمیان مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان گفت: ۹۵ دفتر پیشخوان دولت به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات، جلوگیری از موازی‌کاری دستگاه‌های اجرایی و حرکت به سوی دولت الکترونیک در روستا‌های استان فعال است.

او افزود: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، از کل جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان ۴۶ هزار خانوار با جمعیت ۱۴۲ هزار نفر در روستا‌ها استان زندگی می‌کنند که ایجاد و تقویت دفاتر پیشخوان دولت در روستا‌ها با کاهش سفر‌های کاری موجب کاهش هزینه خانوار و تسریع در ارائه خدمات شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان ادامه داد: دفاتر پیشخوان دولت برای پویایی جامعه و پیاده سازی عملیاتی دولت الکترونیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و توسعه دفاتر پیشخوان در روستا‌های استان سمنان برای تحقق این راهبرد در دستور کار قرار دارد.

صمیمیان با بیان اینکه تعداد روستا‌ها و آبادی‌های برخوردار از تلفن خانگی در استان سمنان از ۳۴۸ روستا در ابتدای دولت یازدهم به ۴۲۸ روستا افزایش یافته است، یادآور شد: تقویت زیرساخت تلفن و اینترنت لازمه توسعه دفاتر پیشخوان و تحقق دولت الکترونیک در روستا‌ها است که این رویکرد در استان در اولویت قرار دارد.

او تصریح کرد: ۲۸۹ روستای استان از اینترنت پرسرعت و ۹۹ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان از امکان آنتن‌دهی تلفن همراه بهره‌مند هستند که این میزان پوشش اینترنت نشان از تلاش برای تامین زیرساخت‌ها و بسترساز تحقق دولت الکترونیک است.

۴۶ هزار خانوار با جمعیت ۱۴۲ هزار تن در بیش از ۵۴۹ روستای استان سمنان زندگی می‌کنند. سمنان دارای ۳۰۸ روستای برخوردار از شورای اسلامی است و ۲۵۷ روستای استان هم دهیاری دارد.

انتهای پیام / م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر