کد خبر: ۷۱۶۴۷۴۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
کد خبر : ۷۱۶۴۷۴۹

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: ظرفیت ثبت نام طرح مسکن ملی ویژه در استان تکمیل شد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، رضا رضایی مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به تکمیل ظرفیت ۱۰۰ درصدی سهم کلانشهر اهواز در روز نخست ثبت نام این طرح، گفت: بر اساس اعلام سامانه ثبت نام طرح ملی مسکن در حال حاضر نیز ظرفیت دیگر شهر‌های استان تکمیل شده است.

او افزود: زمان آغاز ثبت‌نام در طرح مسکن ملی از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه ۱۶ آذرماه آغاز شد و در کمتر از ۱۲ ساعت ظرفیت ثبت نام در کلانشهر اهواز به اتمام رسید.

رضایی با بیان اینکه ظرفیت دیگر شهر‌ها نیز به مروز زمان تا صبح امروز تکمیل شد، اظهار داشت: ظرفیت درنظر گرفته شده برای این مرحله از ثبت نام ۴ هزار و ۴۰ واحد مسکونی بوده که در تلاش هستیم با شناسایی زمین‌های دولتی بیشتر، این ظرفیت را برای مرحله بعدی ثبت نام افزایش دهیم.

دبیر شورای مسکن استان خوزستان ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در مرحله بعد تعداد ۴ هزار واحد مسکونی دیگر را نیز به عنوان ظرفیت جدید استان به فراخوان بگذاریم تا شهروندان خوزستانی بیشتری بتوانند از مزایای این طرح استفاده کنند.

پایش شرایط ثبت‌نام کنندگان طرح مسکن ملی

مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان با بیان اینکه ممکن از بخشی از ثبت نام کنندگان در مرحله اول طرح مسکن ملی از شرایط لازم برخوردار نباشند، اذعان داشت: شرایط ثبت‌نام کنندگان بر اساس قانون ساماندهی مسکن پالایش می‌شود.

رضا رضایی گفت: بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود، تا پیش از پایان سال جاری، فرصت مجددی برای ثبت‌نام دیگر افراد واجد شرایط فراهم شود که فراخوان آن بعد از بررسی‌های لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی اعلام خواهد شد.

او همچنین ساخت واحد‌های مسکونی این طرح در استان را به صورت آپارتمان عنوان و بیان کرد: متاهل بودن، نداشتن خانه توسط خود و همسر، خانه اولی بودن، ۵ سال سکونت در شهر مورد نظر و سبز بودن فرم «ج» آن‌ها (استفاده نکردن از تسهیلات و یارانه‌های ارگان‌های دولتی) از شرط‌های لازم ثبت‌نام متقاضیان در این طرح است.

رضایی با بیان اینکه زمین این واحد‌ها نیز امسال قیمت گذاری می‌شود و پس از گذشت ۲ سال، در اقساط ۳۶ ماهه از متقاضیان دریافت می‌شود، گفت: پس از اتمام ثبت‌نام و پالایش متقاضیان، اراضی موردنیاز طرح در اختیار بنیاد مسکن قرار خواهد گرفت تا نسبت به ساخت واحد‌های طرح مسکن ملی اقدام شود.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید، ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و ۱۰۰ هزار واحد در شهر‌های کوچک ساخته می‌شود.

متاهل و سرپرست خانوار بودن، سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، توانایی پرداخت اقساط، توانایی تامین هزینه ساخت و نیز فاقد مالکیت مسکونی بودن از سال ۱۳۸۴ به بعد از جمله شرایط مورد نیاز برای متقاضیان دریافت مسکن ملی است.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر