کد خبر: ۷۱۶۴۸۳۲
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
کد خبر : ۷۱۶۴۸۳۲
ستاری خبر داد؛

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: از ورود فناوری و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشف، تشخیص و شناسایی حمایت می‌کنیم.

حمایت از ورود فناوری و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشف، تشخیص و شناساییبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با سردار محمد مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، راجع به همکاری‌های فی ما بین در راستای کشف علمی و فناورانه مواد مخدر با استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش بنیان داخلی دیدار و گفتگو کردند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در ارائه پیشرفته‌ترین فناوری‌ها برای کشف و شناسایی مواد مخدر توانمند هستند، گفت: از ورود فناوری و نوآوری شرکت‌های دانش بنیان به حوزه کشف، تشخیص و شناسایی حمایت می‌کنیم.

وی به ایجاد بازار برای خدمات و محصولات دانش‌بنیان ایران‌ساخت در کنترل و پیشگیری از اعتیاد تأکید کرد و ادامه داد: ظرفیت بسیار خوبی در شرکت‌های دانش‌بنیان شکل گرفته است که پلیس مبارزه با مواد مخدر می‌تواند بازار خوبی برای این شرکت‌ها ایجاد کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: شرکت‌های دانش بنیان خوشبختانه دستاورد‌های قابل توجهی داشته اند، اما بسیاری از آن‌ها در دسترس و نیازمندی‌های پلیس نبوده که باید از اول ساخته شود؛ خوشبختانه توانمندی‌های فنی در کشور موجود است که با کمک آن می‌توانیم در این عرصه نیز پیشرفت کنیم؛ بنابراین گزارش، در این دیدار بر استفاده از دانش و فناوری بومی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها به طوری که وابستگی در حوزه کشف، پایش و مبارزه را به پایین‌ترین حد ممکن برساند، تأکید و توافق شد.

همچنین مقدمات همکاری آزمایشگاه‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فراهم شد.


بیشتر بخوانید: پلیس ایران پیگیر پرونده‌های حوزه موادمخدر در دادستانی افغانستان


گفتنی است، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیش از ۶۰۰ آزمایشگاه مجهز و ۱۲ هزار تجهیز آزمایشگاهی را شبکه‌سازی کرده و ضمن ارائه خدمات آزمایشگاهی به سراسر کشور، خدمات ارائه شده در بستر خود را با تسهیلات ویژه به نخبگان، دانشگاهیان، شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگران ارائه می‌دهد.

پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز علاوه بر آزمایشگاه مرکزی، در ۲۸ استان آزمایشگاه مستقل و مجهز دارد که می‌تواند با شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه، آنالیز مواد کشف شده همکاری کند.

همچنین ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در زمینه توسعه تولید و تکثیر سگ‌های پلیس و ارتقای همکاری‌ها در امر تجهیزات فنی سنجش از راه دور از جمله موضوعات مطرح شده در این دیدار بود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر