کد خبر: ۷۱۶۵۰۵۲
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
کد خبر : ۷۱۶۵۰۵۲
گروه : مرکزی » اراک

باند سارقان مأمورنما که از گردشگران خارجی سرقت می‌کردند در استان مرکزی دستگیر شدند.

سرقت از گردشگران خارجی در پشت نقاب پلیسبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باندی که زیرپوشش مامور پلیس بیش از ۵۰ فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجی سرقت می‌کردند، در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این استان خبر داد.

سرهنگ مفخمی گفت: در چند ماهه گذشته با اعلام گزارشی‌هایی در خصوص وقوع سرقت‌هایی از زائران و گردشگران خارجی، برنامه ریزی کارآگاهان پلیس آگاهی استان برای دستگیری سارقان آغاز شد.

او افزود: در روند تحقیقات کارآگاهان پلیس از مالباختگان، مشخص شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو با لباس و تجهیزات پلیسی، به بهانه بازرسی و بررسی مدارک، خودروی زائران و گردشگران خارجی را در محور‌های مواصلاتی متوقف کرده و وجوه نقد و دیگر اموال و اشیاء با ارزششان را سرقت می‌کنند.

سرانجام سرنخ‌هایی از این باند حرفه‌ای به دست آمد

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، سرانجام سرنخ‌هایی از یک باند حرفه‌ای در این سرقت‌ها به دست آمد و مشخص شد که اعضای این باند در این سرقت‌ها از یک جفت پلاک‌های سرقتی استفاده می‌کنند.

او با بیان تبادل اطلاعاتی پلیس در دیگر استان‌ها برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند اضافه کرد: با تکمیل و تجمیع اطلاعات، کارآگاهان پلیس دریافتند که اعضای این باند در حال برنامه ریزی سرقتی دیگر در یکی از شهر‌های استان مرکزی هستند.


سرهنگ مفخمی اظهار کرد: با مراقبت‌های شبانه روزی کارآگاهان و در مرحله نخست عملیات پلیس، سرانجام ۳ نفر از اعضای این باند در هنگام خروج از شهرستان اراک شناسایی و دستگیر شدند و در بازرسی از خودروی آنان، البسه پلیس و دیگر تجهیزات نظامی کشف شد.

دستگیری اعضای باند در عملیاتی غافلگیرانه پلیس

او ادامه داد: با ادامه یافتن تحقیقات پلیس، ۵ نفر دیگر از همدستان آن‌ها هم که در یکی از میهمان پذیر‌های شهرستان اراک اقامت داشتند، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: اعضای این باند که شامل ۶ نفر مرد و ۲ خانم و داری سوابق متعدد سرقت هستند در بازجویی‌های تخصصی پلیس به ۵۰ فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجی در شهر‌های مختلف کشور، با عنوان ماموران پلیس اعتراف کردند.

رئیس پلیس استان مرکزی با بیان اینکه تحقیقات پلیس از اعضای این باند سرقت ادامه دارد افزود: با توجه به احتمال سرقت‌های دیگر توسط اعضای این باند، با همکاری اطلاعاتی با پلیس دیگر استان‌های کشور، سوابق اعضای این باند در حال بررسی است و شهروندانی هم که از این طریق از آنان سرقت شده، می‌توانند به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۸۶۲۱۸۲۶۰۱۳ تماس بگیرند.

انتهای پیام / ج

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر