کد خبر: ۷۱۶۵۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۸
کد خبر : ۷۱۶۵۱۴۱

دومین نشست برنامه «چهره‌خوانی» در کتابخانه ملی ایران با حضور رضا رهگذر برگزار می‌شود.

گوینده «قصه ظهر جمعه» از تجربه‌های کتابخوانی خود می‌گوید

به گزارش حوزه ادبیات  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سلسله برنامه چهره‌خوانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با محوریت به اشتراک گذاشتن تجربه‌های کتابخوانی چهر‌ه‌های مطرح، اندیشمندان و نویسندگان تدارک دیده شده است.

دومین برنامه‌ از این مجموعه، سه‌شنبه (۱۹ آذرماه) و از ساعت ۱۵ با حضور رضا رهگذر - نویسنده و گوینده برنامه رادیویی در تالار حکمت مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

برنامه «چهره‌خوانی» که نام آن از «چهره‌ها چگونه کتاب می‌خوانند؟» وام گرفته شده، در راستای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه برنامه ریزی شده است.

در این نشست ضمن پخش کلیپ‌های خاطره انگیز از قصه‌های ظهر جمعه، رهگذر به خواندن بخش‌هایی از آخرین تألیفات خود خواهد پرداخت.

نخستین نشست این برنامه با حضور اکبر ثبوت (پژوهشگر تاریخ و فلسفه اسلامی) و مسعود فروتن (نویسنده و گوینده کتاب‌های صوتی) برگزار شد.

محمدرضا سرشار، متولد ۱۳۳۲ مشهور به رضا رهگذر، نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی است که با ۲۴ سال گویندگی قصه ظهر جمعه از شبکه سراسری رادیو به شهرت رسید.

از سوابق او می‌توان به شانزده دوره داوری کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، تدریس زبان فارسی در دانشگاه‌های امام صادق (ع) تهران، هند و پاکستان، عضویت در هیئت نظارت کتاب‌های منتخب شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد.

«آنک آن یتیم نظر کرده»، «ببارد باران، نبارد باران» و «ادبیات داستانی ایران پس از انقلاب اسلامی» از جمله آثار متعدد این نویسنده معاصر است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر