کد خبر: ۷۱۶۵۱۸۰
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
کد خبر : ۷۱۶۵۱۸۰
گروه : یزد » یزد

دبیر علمی و معرفتی ستاد اربعین کشور گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منشور خودسازی و جامعه‌پردازی نسل جوان و انقلابی برای تمدن‌سازی اسلامی است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید اصفهانیان دبیر علمی و معرفتی ستاد اربعین کشور در نشست بررسی علمی جوانب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با موضوع تمدن‌سازی با بیان اینکه تمرکز بیانیه گام دوم انقلاب بر مبنای تبیینی و جامعه‌سازی است، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی منشور خودسازی و جامعه‌ پردازی نسل جوان و انقلابی برای تمدن‌سازی اسلامی است.

او افزود: برای گام دوم انقلاب اسلامی باید تعریف ما از انقلاب تعریفی باشد که گرفتار سیاست‌زدگی نشده باشد، چراکه جهان سیاست‌زده غربی نمی‌تواند با انقلاب سیاست‌زده متحول شود.

حجت‌الاسلام اصفهانیان ادامه داد: در گام اول انقلاب اسلامی و پس از گذشت ۴۰ سال از این مرحله، سؤالات اساسی در حوزه‌های ایمانی و عملی وجود دارد که باید برای آن پاسخ قرآنی یافت تا در مسیر پیش‌رو براساس دستورات قرآن کریم پیش رفت.

دبیر علمی و معرفتی ستاد اربعین کشور، جامعه امروزی را دچار چالش‌های ذهنی دانست و راه‌حل رفع آن را رجوع به قرآن معرفی کرد.

این مدرس حوزه و دانشگاه مطرح کرد: اگر قرآن کریم برای ما شاخص باشد، به ما مبانی انسان قرآنی را می‌دهد، بنابراین انسان قرآنی باید با ایمان و عمل صالح وارد گام دوم انقلاب اسلامی شود.

او با بیان اینکه ایمان پیوسته زایش دارد و عمل از حوزه ایمان باید سرریز شود، تصریح کرد: ایمان ما باید بروز اجتماعی داشته باشد و اگر جناح‌های سیاسی بر مدار قرآن پوست‌اندازی نکنند، مردم از آن‌ها عبور می‌کنند.

اصفهانیان یادآور شد: مبانی انقلاب اسلامی، ایمانی است و فارغ از روزمره‌گی‌ها یک نفحه آسمانی و قدسی بوده که قلب‌های جامعه را به هم پیوند داده است.

نشست بررسی علمی جوانب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با موضوع تمدن‌سازی با همکاری دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی و آستان متبرکه امامزاده عبدالله (ع) شهرستان بافق و با حضور مسئولان و استادان حوزه و دانشگاه در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی بافق برگزار شد.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر