کد خبر: ۷۱۶۵۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰
کد خبر : ۷۱۶۵۴۹۵

وزیر دفاع آمریکا از اتخاذ اقدامات احتیاطی در جهت تامین امنیت پایگاه‌های نظامی این کشور خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد واشنگتن به منظور تضمین امنیت پایگاه‌های نظامی خود اقدامات احتیاطی را در پیش خواهد گرفت.

خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر دفاع آمریکا گزارش داد واشنگتن اقدامات احتیاطی را برای اطمینان از امنیت پایگاه‌های نظامی و بررسی روند غربالگری افراد خارجی در برنامه‌های آموزشی را در پیش خواهد گرفت.

پیشتر نیز اسپر گفته بود پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا روند‌های کنترلی را برای دانشجویان خارجی که برای آموزش نظامی به این کشور می‌آیند، مورد بازبینی قرار می‌دهد.

شبکه خبری فاکس نیوز پیشتر گزارش داد مقامات آمریکایی در ۷ دسامبر شش شهروند سعودی را در ارتباط با حمله و تیراندازی به پایگاه نیروی هوایی این کشور در فلوریدا بازداشت کرده است.

عصر روز جمعه یک جوان سعودی تحت آموزش نظامی به نام محمد سعید الشمرانی در فلوریدا در یک پایگاه هوایی متعلق به نیروی دریایی آمریکا اقدام به تیراندازی و قتل ۳ آمریکایی کرد. نیرو‌های امنیتی با شلیک گلوله این دانشجوی نظامی سعودی را از پای درآوردند. پلیس این کشور در ادامه تحقیقات درباره تیراندازی مرگبار در پایگاه هوایی فلوریدا، ۶ تبعه سعودی در آمریکا را بازداشت کرده است.

این فرد در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود: «من مخالف شر هستم و آمریکا در مجموع به کشور شر تبدیل شده است، من با شما مخالف نیستم به این علت که آمریکایی هستید، من از شما به علت آزادی‌هایتان متنفرم، من از شما متنفرم به این علت که هر روز شما از جنایات نه تنها علیه مسلمانان بلکه بر ضد بشریت‏، حمایت می‌کنید، آن‌ها را تأمین مالی می‌کنید و مرتکب این جنایات می‌شوید».

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر