کد خبر: ۷۱۶۵۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
کد خبر : ۷۱۶۵۵۳۳
وزیر تجارت و صنایع عمان تاکید کرد؛

وزیر تجارت و صنایع عمان گفت: با امضای توافقنامه دریایی حجم تبادلات تجاری بین ایران و کشور عمان افزایش خواهد یافت.

افزایش حجم تبادلات تجاری بین ایران و کشور عمانبه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان امروز توافقنامه همکاری در زمینه حمل و نقل دریایی  و کشتیرانی تجاری بین ایران و عمان به امضا رسید.

در این مراسم علی‌ابن مسعود بن علی السنیدی وزیر تجارت و صنایع عمان با بیان اینکه بسیار خوشحال هستم که در کشور ایران حضور پیدا کرده‌ام گفت: این توافقنامه که  به امضا رسید مدت بسیار زیادی به طول انجامیده بود اما امروز توانستیم آن را به امضا برسانیم.

او ادامه داد: به محض آنکه تمامی نسخه‌های این توافقنامه را تحویل بگیریم و به امور خارجه کشور عمان ارائه دهیم اجرایی خواهد شد.

وزیر تجارت و صنایع عمان توضیح داد:  امضای چنین اسنادی می‌تواند انگیزه‌ای برای افزایش حجم تبادلات تجاری بین ایران و کشور عمان شود.

او با اشاره به اینکه امروز اسناد مختلفی را در حوزه‌های اقتصادی با کشور ایران امضا کرده‌ایم، گفت: به استناد توافقنامه‌ای که امروز با کشور ایران به امضا رسید سعی خواهیم کرد موانع توسعه همکاری تجاری بین طرفین را رفع کنیم.

وزیر تجارت و صنایع عمان تصریح کرد: ارتقای همکاری شرکت‌های کشتیرانی در زمینه حمل کالا بین ایران،‌ عمان و کشورهای دیگر از مهمترین بندهای این توافقنامه به شمار می‌رود.

او افزود: تسهیل ورود و خروج کشتیرانی باری و مسافری در بنادر ایران و عمان و همچنین همکاری‌های فنی که در حوزه امداد و نجات دریایی و حفاظت از محیط زیست دریایی وجود دارد از مهمترین مفاد این توافقنامه به شمار می‌رود.

وزیر تجارت و صنایع عمان اظهار کرد: آموزش دریایی، افزایش امنیت دریانوردی و تبادل اطلاعات در حوزه تجارت دریایی از دیگر مواد استنادی در این توافقنامه به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر