کد خبر: ۷۱۶۵۵۳۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۳
کد خبر : ۷۱۶۵۵۳۵

مدیرعامل فرودگاه کاشان از راه اندازی پروازهای کیش از فرودگاه کاشان از اوایل دی‌ماه خبر داد.

 به گزارش  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سید مسعود مسعودی، مدیرعامل فرودگاه کاشان، گفت: شاهد افزایش پرواز‌ها حداقل در چهار روز و ۸ سورت پروازی هفته و در صورت مهیا بودن شرایط و تحقق وعده ایرلاین مربوطه، ۶ روز و ۱۲ سورت پروازی در هفته خواهیم بود.

او با تأکید بر اینکه فرق اساسی در وجود و نبود فروگاه مطرح است گفت: گردشگری به عنوان سالم‌ترین و یکی از سودآورترین صنعت‌های موجود مطرح بوده و فرودگاه به عنوان یکی از زیرساخت‌های توسعه این صنعت محسوب می‌شود که این زیرساخت ر را توسعه را مدیریت شهری کاشان برای مردم منطقه مهیا کرده است.

مسعودی، با اشاره به استفاده ۱۸ شهر همجوار از فرودگاه کاشان گفت: به دنبال توسعه صنعت هوانوردی در کاشان هستیم که برای تحقق آن، اجرای برخی از اقدامات نظیر ایجاد دانشکده پرواز و مدارس خلبانی و مهمانداری در دستور کار قرار گرفته و با انجام رایزنی و هماهنگی‌های لازم با بخش نظامی و سازمان هواپیمایی، عمده فرآیند اجرایی آن صورت گرفته است.

مدیرعامل فرودگاه کاشان، مدارس خلبانی و مهمانداری را یکی از ضرورت‌های پرواز‌های شب دانست و عنوان کرد:در این صورت، ایرلاین‌ها به دلیل کارکنان بومی ارائه دهنده خدمات رغبت بیشتری برای فرود پروازهای‎شان در باند کاشان به منظور استراحت در شب و سپس ادامه مسیر در روز بعد پیدا می‌کنند.

مسعودی با تأکید بر مسیر‌های پراستقبال دیگر غیر برای تنوع بخشیدن و افزودن پرواز‌های داخلی عنوان کرد: تهران، قم به دلیل تعدد مسافر، اهواز و آبادان به علت پروازکوتاه‎تر و بلیط ارزان‌تر نسبت به تهران و شیراز به دلیل نقش توزیع گردشگران خارجی می‌تواند گزینه‌های مناسبی برای راه‌اندازی پرواز‌های جدید محسوب شود که بررسی‌های اولیه در این زمینه صورت گرفته است.

او، با اشاره به سابقه ۲۴ ساله فرودگاه کاشان وقفه حدود دو دهه‌ای آن در بازگشایی مجدد را یادآور شد و افزود: از ۱۳ خردادماه سال ۱۳۹۵ تا کنون ۶۴۰ سورت پروازی با ۹۷.۵ درصد سطح اشغال انجام شده که بر اساس آن ۸۵ هزار مسافر از خدمات پروازی فرودگاه کاشان استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل فرودگاه کاشان همچنین با تقدیر از حمایت‌های اعضای هیئت امنا، از توسعه فرودگاه کاشان خبر داد و گفت: به دنبال احداث شهر فرودگاه بین‌المللی کاشان بزرگ در سمت شمال باند فرودگاه هستیم که سرمایه‌گذاری آن می‌تواند از طریق شهرداری یا بخش خصوصی صورت گیرد و شامل سالن پرواز‌های داخلی و خارجی خواهد بود.


انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر