کد خبر: ۷۱۶۶۱۳۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
کد خبر : ۷۱۶۶۱۳۹
گروه : کرمان » کرمان

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، طی ۲۰ روز گذشته با انجام هزار و ۴۰۰ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی این منطقه ۱۴۳ پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مسلم مروجی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: از ۲۴ آبان ماه که شاهد افزایش قیمت بنزین بودیم، همزمان با سراسر کشور جلسات تنظیم بازار در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان برگزار شد.

او افزود: هم اکنون نیز تمامی تیم‌های نظارتی این سازمان در حالت آماده باش قرار دارند.

مروجی با اشاره به اینکه تخلفات ریالی این پرونده‌ها ۹۰۰ میلیون ریال گزارش شده، تصریح کرد: تعداد ۱۳۰ شکایت از طریق سمانه ۱۲۴ ثبت شده که بیشترین این شکایت‌ها مربوط به حوزه حمل و نقل است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان بیان داشت: جلساتی با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شهرداری‌ها در خصوص کنترل قیمت تاکسی‌های درون شهری و جاده‌ای برگزار شد.

او با بیان اینکه دولت در حال مشخص کردن سهمیه برای حوزه حمل و نقل است، بیان کرد: تقریبا شرایط عادی در جنوب استان حاکم است، اما در مجموع بهترین بازرس، خود مردم هستند.

مروجی با اشاره به اینکه در خصوص کرایه آژانس‌ها و تاکسی تلفنی‌ها شاهد افزایش قیمت بودیم، عنوان کرد: در راستای تعادل و تنظیم بازار جیرفت، یک واحد بازرسی در مرکز شهر راه‌اندازی شده تا سریع‌تر به مشکلات بازار رسیدگی شود.

او همچنین در رابطه با افزایش قیمت گوجه اظهار داشت: افزایش قیمت گوجه ربطی به افزایش قیمت بنزین ندارد بلکه دلیل آن کمبود محصول گوجه در بازار است که این مشکل تا ۲۰ آذرماه مرتفع می‌شود و قیمت گوجه با ورود بیشتر این محصول در بازار کاهش پیدا خواهد کرد.

مروجی از مردم خواست: تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه گرانفروشی از طریق تماس با سامانه ۱۲۴ و یا مراجعه به ادارات صنعت، معدن و تجارت در شهرستان‌ها، موارد را برای پیگیری به همکاران واحد بازرسی اطلاع دهند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر