کد خبر: ۷۱۶۶۲۸۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹
کد خبر : ۷۱۶۶۲۸۱
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران ؛

حسین زاده گفت: سالیانه سهم صادرات کشورمان از سه محصول رنگ، رزین و چسب به حدود ۱۸۰ میلیون دلار می رسد.

سهم صادرات ۱۸۰ میلیون دلاری چسب و رزین

 به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران با اشاره به برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی رنگ و رزین و پوشش‌های صنعتی، مواد کامپوزیت و صنعت آبکاری تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران، گفت: سهم صادرات کشورمان از سه محصول رنگ، رزین و چسب سالانه حدود ۱۸۰ میلیون دلار است که با برگزاری نوزدهمین دوره نمایشگاه این صنعت، این میزان افزایش خواهد یافت.

وی افزود: مهم‌ترین مقاصد صادراتی ایران در حوزه رنگ، رزین و چسب کشور‌های افغانستان، پاکستان، کویت، عراق، ترکمنستان، تاجیکستان و قزاقستان می‌باشد. حجم مبادلات بازار رنگ منطقه خاورمیانه بیش از ۲ میلیون تن در سال می‌باشد که سهم ایران از این بازار تقریبا ۲۵ درصد آن است.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران بیان کرد: اهمیت این نمایشگاه موجب شده است تا با وجود تحریم‌های ظالمانه، هجده کشور جهان در این نمایشگاه حضور یابند، نمایشگاهی که از ۱۸ تا ۲۱ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزارمی‌شود.


بیشتر بخوانیدبخش خصوصی، اولین قربانی فساد است


وی تصریح کرد: این نمایشگاه بزرگترین رویداد سالیانه حوزه صنعت رنگ و رزین در منطقه خاورمیانه است که در آن اکثر شرکت‌ها و برند‌های بزرگ و مطرح داخلی و خارجی حضور پررنگی دارند.

تولید سالانه ۵۰ میلیون تن رنگ در ایران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: تولید رنگ در ایران با قدمتی نزدیک به هشتاد سال، سالانه حدود ۵۰ میلیون تن است. البته در حال حاضر صنعت رنگ کشور با نیمی از ظرفیت اسمی (یک میلیون تن در سال) فعالیت دارد. مطابق آمار‌های موجود، وضعیت صادرات در سال‌های اخیر روند نسبتا خوبی داشته، ولی میزان آن نسبت به پتانسیل و موقعیت منطقه‌ای کشور ناچیز است.

وی گفت: در حال حاضر حدود ۴۰ میلیون تن رنگ در سراسر جهان با ارزش تقریبی ۱۲۰ میلیارد دلار تولید و عرضه می‌گردد و پیش‌بینی می‌شود در سال ۲۰۳۰ میلادی ارزش کل بازار به ۱۳۴ میلیارد یورو افزایش یابد. میزان کل صادرات جهانی رنگ ۷۰ میلیارد دلار می‌باشد.

حسین زاده به برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت رنگ، رزین و صنعت آبکاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران اشاره کرد و افزود: در این نمایشگاه ۲۳۰ تولیدکننده داخلی و ۴۰ شرکت خارجی از کشور‌های اسپانیا، آمریکا، فرانسه، چین، هند، آلمان، تایوان، کره جنوبی، روسیه، ایتالیا، سوئد، ترکیه، امارات متحده عربی، یونان، عراق، افغانستان و آذربایجان حضور پر رنگ خواهند داشت.


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر