کد خبر: ۷۱۶۶۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
کد خبر : ۷۱۶۶۳۶۷

خبرنگار هفته‌نامه آمریکایی نیوزویک پس از خودداری این نشریه از انتشار مقاله او درباره مسئله تسلیحات شیمیایی در سوریه که مقامات واشنگتن را به دردسر می‌اندازد، استعفا کرد.

استعفای خبرنگار نیوزویک در پی خودداری از انتشار مقاله افشاگرانه او درباره سوریهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک خبرنگار هفته‌نامه آمریکایی نیوزویک در پی خودداری تحریریه این مجله از انتشار مقاله او در مورد نامه یک مهندس سازمان منع تسلیحات شیمیایی که اظهارات آمریکا را در مورد حمله شیمیایی دوما زیر سؤال می‌برد، استعفا کرد.

در بحبوحه افشاگری‌ها در مورد تحریف شدن گزارش مربوط به این حمله شیمیایی ادعایی که در ویکیلیکس منتشر شد، خبرنگار «طارق حداد» در توئیتر نوشت که اطلاعاتی را منتشر می‌کند که در رسانه‌های آمریکایی ممنوعیت انتشار دارد.

این خبرنگار نوشت: «دیروز من پس از مواجه شدن با ممانعت از افشای اطلاعاتی که باید در نامه درز کرده سازمان منع تسلیحات شیمیایی منتشر می‌شد، نیوزویک را ترک کردم. من شواهدی در مورد ممنوعیت انتشار رسانه‌ای در خصوص این مسئله همچنین شواهدی در خصوص یک مورد دیگر وقتی خبری صحیح، اما دردسرساز برای مقامات آمریکا حذف می‌شود، جمع‌آوری کردم.»

این خبرنگار همچنین اعلام کرد پیامی الکترونیک دریافت کرد که در آن به او یادآور می‌شد قرارداد استخدام او شامل یک بند در مورد اطلاعات محرمانه است. او افزود: «به عبارت دیگر آن‌ها مرا تهدید به پیگرد قضایی کردند.»

طارق حداد قول داد این سند را در اولین فرصت بدون افشای اطلاعات محرمانه منتشر کند.

پیشتر، ویکیلیکس اعلام کرده بود گزارش اولیه سازمان منع تسلیحات شیمیایی در مورد فقدان هرگونه عامل اعصاب در نمونه‌های برداشته شده در شهر دوما، تحریف شده است.

این سازمان نامه یکی از اعضای سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی را به مافوقش منتشر کرد که در آن موضوع نگارش دوباره گزارش درباره حمله شیمیایی ادعایی هفت آوریل ۲۰۱۸ در این شهر سوریه مطرح شده بود. این حمله ادعایی به عنوان بهانه‌ای برای حملات غربی‌ها به سوریه مورد استفاده قرار گرفت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر