کد خبر: ۷۱۶۶۳۷۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
کد خبر : ۷۱۶۶۳۷۲
جلیلی در دانشگاه شهید بهشتی:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کودتاگرا‌ها مطالبشان را به صراحت بیان، عمل و در آخر اعمال هم می‌کنند.

سعیدبه گزارش خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به مناسب روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی حضور پیدا کرد. جلیلی همچنین در این مراسم به پرسش دانشجوهای این دانشگاه پاسخ می‌دهد.

جلیلی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی، گفت: روز دانشجو شاید همان حرکتی بود که اهمیت داشت و آن را بعد از سال‌ها گرامی می‌داریم، البته تنها یک حرکت نبود بلکه شروع بود.

او افزود: دانشجویان در مقاطعی رفتارهایی داشتند که بسیار تاثیرگذار بوده و نمونه بارز آن در روز ١٣ آبان و دفاع مقدس مشهود است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: برای انجام یک حرکت مفید، لازم است که تحلیل‌ها، اولویت‌ها، حرکت‌ها و... به درستی مطرح شود زیرا اگر این مسئله به درستی انجام نشود، ممکن است که یک موضوع خوب در جهات غلط سوق پیدا کند.

جلیلی ادامه داد: به عنوان مثال افرادی که کودتا می‌کنند فقط از زور استفاده نمی‌کنند بلکه صحنه و روایت را به گونه‌ای آماده می‌کنند که طلبکار ملت می‌شوند.

او تاکید کرد: همین امروز شما شاهد هستید که کودتاگرا‌ها مطالبشان را به صراحت بیان، عمل و در آخر اعمال هم می‌کنند و جالب است که نامش را فشار حداکثری بــر ملت ایران می‌گذارند و هیچ عبایی ندارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: دانشگاه و دانشجو می‌تواند موتور قوی و پیشران برای کشور باشد، به شرطی که به موقع عمل کند. حرکت دانشجو فقط عقده گشایی و بیان یک حرف نیست، بلکه می‌خواهد تاثیر مثبت داشته باشد یا روند کند حرکت را قوت ببخشد.

جلیلی یادآور شد: آنچه موجب شده است ما بعد از سال‌ها این روز را گرامی بداریم، همین روند حرکت چند دانشجو با عکس‌العمل تاثیرگذار و به موقع در زمان خودشان بوده است.

او گفت: واضح است که در هرکشوری قانون اساسی به عنوان سند مرجع وجود دارد که مورد رجوع باید قرار گیرد، همچنین از نظر بنده دولت سایه نه حزب است نه تشکیلات، بلکه یک نوع گفتمان و رویکرد است که کسانی مثل شما باید سایه به سایه آنها را دنبال و بررسی کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دانشگاه باید محل چنین مطالبات و جلساتی باشد؛ هر دانشگاهی می‌تواند یک دولت سایه در اقتصاد، سیاست و ... باشد.

جلیلی اظهار کرد: می‌گویند ۶ کشور در این دولت پای گفت‌وگو با ما آمدند اما باید بگویم که این ۶ کشور سال ۸۷ پای گفت‌وگو با ما آمدند؛ زمانی که ما تولید قدرت کرده بودیم و امثال شهید شهریاری‌ها داشتیم و این شهدا از هیچ تحریمی نمی‌ترسیدند و تولید قدرت می‌کردند، لذا ۶ کشور را پای میز مذاکره می‌کشاندند.

او بیان کرد: ما چند روز قبل از اینکه توافق در وین به نتیجه برسد؛ برای آقای روحانی نوشتیم نامه‌ای مبنی بر اینکه این سند چنین ایراداتی دارد که باید اصلاح شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره انتخابات، گفت: مهم‌تر از رای دادن به افراد، اول باید بدانیم که به چه چیزی می‌خواهیم رای دهیم، در چنین شرایطی نوع نگاه و کارنامه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

جلیلی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین باید بدانیم برای مجلس آینده چه اعتراضاتی را می‌خواهیم دنبال کنیم؛ البته دست‌اندازی‌ها و موانعی برای حل مشکلات وجود دارد و مجاهدت کردن قطعاً موانع دارد.

او تصریح کرد: آنچه در جمهوری اسلامی مهم است جمهوریت نظام است، چرا انقلاب ما توانست موفق شود؟ زیرا مردم به اسلام و انقلاب روی آورده‌اند و می‌خواهند آنها را از این اسلام و انقلاب پشیمان کنند؛ لازمه تحقق همه آن آرمان‌ها انتخاب درست مردم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر می‌گوییم حرفی درست است وظیفه داریم جامعه را نسبت به آن اقناع کنیم و جامعه نسبت به آنچه فکر می‌کند درست است، اقدام کند.

جلیلی با اشاره به بحث بودجه، تاکید کرد: بودجه امسال را بررسی کردیم و راه‌هایی که در آن، بودجه به هدر می‌رفت، به مرحله شناسایی رسید؛ همچنین وقتی می‌گوییم بودجه کم است باید راه‌هایی را برای آنها انتخاب کنیم.

او خاتمه داد: یکی از مسائل مهم این است که ما باید از آنچه صورت گرفته است و صورت می‌گیرد تحلیل درست داشته باشیم؛ درباره کسانی که امروز برخی مشکلات را در دولت مطرح می‌کنند سوالی مطرح می‌شود که آیا این مشکلات، امروز حادث شده است یا ریشه همه مشکلات ما چیز‌هایی مثل برجام است؟

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر