کد خبر: ۷۱۶۶۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
کد خبر : ۷۱۶۶۳۹۹

استاندار کهگیلویه وبویراحمد از نام نویسی ۹۵ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، حسین کلانتری استاندار این استان در نشست کمیته اطلاع رسانی انتخابات با خبرنگاران،گفت: قطع به یقین همه کسانی که در این مملکت هستند مدیون و بدهکار امام و شهدا هستند و باید در قلم و قدم خدا را ناظر و حاضر ببینیم.

حسین کلانتری با بیان اینکه اولین بخش انتخابات که ثبت نام داوطلبان بود همزمان با سراسر کشور انجام و پایان پذیرفت افزود: در این دوره ۹۵کاندید ثبت نام شدند درحالی که در دوره گذشته ۱۰۸ نفر در انتخابات ثبت نام کرده بودند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: از مجموعه ۹۵ داوطلب، ۲۸ نفر در حوزه بویراحمد و دنا، ۴۸ نفر در کهگیلویه  و ۱۹ نفر در حوزه انتخابیه باشت و گچساران ثبت نام کردند که ۵ نفر ازاین تعداد خانم هستند.

او گفت:۳ خانم در کهگیلویه و در بویراحمد و گچساران هر کدام یک خانم داوطلب شرکت در انتخابات شده اند.

کلانتری با اشاره به سن داوطلبان نمایندگی مجلس یازدهم ادامه داد: در این دوره سن بیشتر داوطلبان ۳۶ تا ۴۰ سال به تعداد ۱۵ نفر است، ۳۰ تا ۳۵ سال نیز۱۸ نفرند،۱۷ نفر هم بین ۴۰ تا ۴۵ سال سن دارند و ۴۵ درصد داوطلبان نیز جوانان هستند که این اتفاق مبارک و میمونی است.

کلانتری اضافه کرد: بیشترین تعداد ثبت نام شدگان مربوط به حوزه کهگیلویه هستند.

استاندار افزود: تبلیغات زودهنگام انتخابات از دید هیات نظارت دور نمی ماند و هر جا اقدام غیرقانونی، مجرمانه و تقلبی اثبات شود حتما توسط مراجع قانونی و بر اساس قانون رسیدگی می شود.

کلانتری در خصوص جابه جایی فرمانداران گفت: ملاک ما قانون است و اگر کسی از ریل قانون خارج شود با او برخورد می کنیم و در این خصوص هم شعار نمیدهیم و اگر فرمانداری تخلف کرد در روز انتخابات هم که باشد برکنار خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قبل از آغاز روند ثبت نام نامزد‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس تضمینی ازاعضای ستاد انتخابات گرفتم که بعد‌ها میگویم چه تضمینی بود.

کلانتری اضافه کرد: در انتخابات امانتداری، بی طرفی، اجرای قانون، سلامت و امنیت انتخابات و فراهم کردن بستر مناسب برای حضور و مشارکت مردم ملاک است.

او ادامه داد: اگر فرمانداری به دلیل حزبی، سیاسی، مادی و معنوی فکر می کند نمی تواند به صورت ۱۰۰ درصد بی طرف باشد از سمت خود انصراف دهد و قول می‌دهم در جایی هم سطح فرمانداری‌ها به وی پست بدهم.

استاندار با اشاره به حضور برخی مدیران دولتی در متینگ‌های انتخاباتی گفت: دستور داده ایم که اگر کارکنان دولت در نشست‌های تبلیغاتی کاندید‌ها حضور پیدا کنند از وی در برنامه‌های اجرایی انتخابات هیچ گونه استفاده‌ای نشود.

کلانتری اضافه کرد: اگر مدیری بخواهد از امکانات دولتی له یا علیه کسی در انتخابات استفاده کند برابر با قانون با او برخورد خواهد شد و این موضوع نیز به طور رسمی و کتبی به آن‌ها اعلام شده است.

او با اشاره به حساسیت‌های قومی و قبیله‌ای در انتخابات استانی گفت: مدیریت مسائل قومی و قبیله‌ای در جریان و برگزاری انتخابات با خود مردم است که باید به آن توجه شود.

 

انتهای پیام/ط

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر