کد خبر: ۷۱۶۶۶۹۰
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
کد خبر : ۷۱۶۶۶۹۰
گروه : فارس » شیراز

همزمان با هفته پژوهش و فناوری، نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی و دانشگاهی و واحد‌های پژوهشی استان فارس در شیراز برپا شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، نمایشگاهی با هدف معرفی و ارائه دست آورد‌های پژوهشی دستگاه‌های اجرایی، مراکز دانشگاهی، علمی و کاربردی، نهاد‌های پژوهشی و موسسه‌های فعال در این حوزه، در محل مرکز رفاهی دانشگاه شیراز، آغاز به کار کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس در آیین افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به اهمیت و ضرورت پژوهش و نقش آن در توسعه جامعه، پژوهش و فناوری را مبنا و موتور محرک توسعه جوامع دانست و گفت: پژوهش علاوه بر اهمیت در توسعه پایدار در حوزه امنیتی نیز بسیار موثر است.

عبدالرضا قاسمپور با بیان اینکه فرهنگ سازی پژوهش محور امر مهمی به شمار می‌رود، لزوم باورمندی بیشتر مدیران به اهمیت پژوهش را متذکر شد و با تصریح اینکه هنوز هم پژوهش در ایران نهادینه نشده است، گفت: مدیران در کشور ما چندان به مقوله پژوهش توجه ندارند و لازم است فرهنگ سازی در این خصوص از سنین کم و از مهدکودک و مدرسه آغاز شود.

او، هزینه کردن در حوزه فرهنگ سازی پژوهش محور را سرمایه گذاری دانست و گفت: پژوهش کاربردی و عملی موجب توسعه می‌شود لذا باید ارتباط دانشگاه با دستگاه‌های اجرایی، صنعت و تولید بیشتر و مستحکم‌تر شود.

قاسمپور با طرح این موضوع که یکی از عوامل تحقق رونق تولید، مردمی کردن اقتصاد و توجه به سرمایه‌های داخلی است، گفت: باید پژوهش به سمت مطالبات واقعی جامعه و مردم من جمله مشکل آب، خشکسالی و مسایل محیط زیستی پیش رود.

معاون پژوهشی دانشگاه شیراز نیز هدف اصلی در این حوزه را هدفمند کردن پژوهش و محصول محور کردن آن دانست و با این ادعا که چنین اهدافی در فارس به نتیجه رسیده است، گفت: یکصد مرکز پژوهشی و دستگاه اجرایی و دانشگاهی در این نمایشگاه حضور دارند.

مجتبی زبرجد با بیان اینکه امسال و برای چهارمین سال فارس در حوزه پژوهش کشور درخشش داشته و به عنوان استان برتر انتخاب شده است، گفت: لوح این افتخار را روز سه شنبه ۲۶ آذرماه به استاندار فارس اعطا خواهند کرد.

نمایشگاه دست‌آورد‌های پژوهشی فارس که از امروز در مرکز رفاهی دانشگاه شیراز آغاز به کار کرد، تا چهارشنبه ۲۰ آذر در این مکان برپا است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر