کد خبر: ۷۱۶۷۱۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
کد خبر : ۷۱۶۷۱۳۰

مشاور امنیت ملی ترامپ در گفت‌وگو با رادیو ملی این کشور تاکید کرد واشنگتن به تماس‌ها با ایران ادامه می‌دهد تا بتواند دیگر شهروندان آمریکایی را نیز به خانه بازگرداند.

مشاور امنیت ملی ترامپ از ادامه تماس‌ها با ایران خبر دادبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ان پی آر (رادیو ملی آمریکا)، تازه‌ترین مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، رابرت او برایان است. چندین تن از افرادی که اخیرا مشاور امنیت ملی رئیس جمهور بودند هر کدام با بحران‌هایی روبرو شدند؛ آخرین آن‌ها جان بولتون بود که از کار برکنار شد و دموکرات‌ها می‌خواهند از او برای ارائه‌ شهادت در جریان رسیدگی به پرونده‌ استیضاح دونالد ترامپ دعوت بعمل آورند.

اکنون اوبرایان، وکیلی اهل کالیفرنیا، شغل مشاور امنیت ملی را عهده‌دار شده است. او تا همین تازگی‌ها، نماینده‌ ویژه‌ آمریکا در وزارت خارجه در زمینه‌ گفت‌وگو بر سر بازگرداندن زندانی‌ها بود.

چند روز پیش، یک زندانی آمریکایی با نام شی وای وانگ با دکتر مسعود سلیمانی، شهروند ایرانی که در بازداشت آمریکا به سر می‌برد مبادله شد. رادیو ملی آمریکا در گفت‌وگو با اوبرایان به این موضوع پرداخت.

اوبرایان گفت: «ما در پی آن بودیم که همه‌ آمریکایی‌هایی را که در ایران بودند به خانه بازگردانیم. باز کردن راهی برای گفت‌وگو با ایرانی‌ها و علاقمند کردن آنان به این موضوع بسیار دشوار بود؛ از این رو بسیار خرسندیم که در چند هفته‌ گذشته موفق شدیم گفت‌وگو‌های فشرده‌ای با آنان انجام بدهیم و امیدواریم این تبادل نویدبخش آزادی همه‌ اتباع آمریکایی باشد که در ایران زندانی هستند.»

وی افزود: به تماس‌هایمان با ایران ادامه خواهیم داد تا بلکه بتوانیم دیگر شهروندان آمریکایی را نیز به خانه بازگردانیم. آقای سلیمانی به ایران بازگشت؛ اتهام‌هایی که ضد او مطرح شده بود مردود اعلام شد. درباره‌ جزئیات این موضوع باید از وزارت دادگستری پرس و جو کنید. اما تا جایی که می‌دانم او قرار بود هفته‌ آینده در دادگاه حاضر شود و این توافقی بسیار بسیار خوب برای آمریکا بود.

مشاور ترامپ همچنین مدعی شد: «ما هیچ چیز از دست ندادیم و در عوض توانستیم یک آمریکایی را به خانه بازگرداندیم.»

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر