کد خبر: ۷۱۶۷۱۴۵
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳
کد خبر : ۷۱۶۷۱۴۵
گروه : ایلام » ایلام
مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام خبر داد؛

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام از افزایش ۱۸.۷ درصدی اعتبارات استان در بودجه ۱۳۹۹خبر داد .

افزایش ۱۸.۷ درصدی اعتبارات استان در بودجه ۱۳۹۹

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام , آیت قیصربیگی با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۹۹ توسط رئیس جمهور به مجلس، به تحلیل داده‌های بودجه استان در این سال پرداخت و اظهار کرد: مجموعه رایزنی‌های مسئولان استان موجب شد که با وجود شرایط سخت مالی کشور و منفک کردن سهم عمده درآمد‌های نفتی از بودجه ۹۹، بودجه استان که از بعد جمعیت کوچک‌ترین استان کشور (با ۰.۷۳ جمعیت) در توزیع بودجه ۹۹ با رشد ۱۸.۷ درصد در رتبه ۲۲ کشور و بالاتر از ۹ استان دیگر قرار گیرد.

او ادامه داد: در این لایحه کل اعتبارات استان که از منابع مختلف در بودجه ۹۹ معادل یک هزار میلیارد و ۳۳۳ میلیون تومان بوده که این میزان نسبت به سال ۹۸ که یک هزار میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان بوده ۱۸.۷ درصد رشد داشته است در حالی که منابع عمومی بودجه ۹۹ کل کشور نسبت به سال گذشته ۸.۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام اعتبارات تملک دارایی‌های استان را ۵۱۱ میلیارد و ۵۳۸ میلیون تومان با رشد ۷.۸ درصد نسبت به سال گذشته اعلام و تصریح کرد: در این میان اعتبارات هزینه‌ای استان ۳۱۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده و نسبت به سال گذشته ۲۱.۳ درصد رشد داشته است.

قیصربیگی رشد اعتبارات اربعین را با ۳۴ درصد، ۸۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: اعتبارات طرح‌های ملی و ملی استانی نیز با رشد ۲۹ درصدی به ۴۲۹ میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان رسیده است.

او در ادامه به رشد قابل توجه طرح‌های ملی و ملی استانی شده در برخی حوزه‌ها اشاره کرد و بیان کرد: در حوزه آب و خاک (منابع آب و کشاورزی) با رشد ۷۳.۳ درصد، راه و شهرسازی با رشد ۷۰.۱ درصد و بخش حمل و نقل با رشد ۲۴.۷ درصد بیشترین افزایش را نسبت به بودجه سال ۹۸ داشته‌اند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری ایلام درباره سهم اعتبارات استان از اعتبارات کشور در لایحه بودجه ۹۹، تصریح کرد: در بودجه سال ۹۹ سهم استان از محل اعتبارات هزینه‌ای استانی کشور ۲.۲، سهم استان از محل اعتبارات تملک دارایی‌های استانی ۲.۱ درصد، از محل اعتبارات توازن ۱.۷ درصد، از محل اعتبارات ملی استانی شده ۱.۸ درصد و سهم استان از محل اعتبارات ملی (مشخص) در کشور ۲.۹ درصد یعنی بیش از سه برابر شاخص جمعیت استان نسبت به کل کشور است.

منبع ایسنا

انتهای پیام/غ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر