کد خبر: ۷۱۶۷۱۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
کد خبر : ۷۱۶۷۱۵۷
وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: هزینه‌های بیمارستانی و درمان از بودجه مردم کاهش پیدا کرده است.

هزینه درمان کاهش یافتبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، نمکی وزیر بهداشت با بیان اینکه افزایش طول عمر و واکسیناسیون از دستاوردهای نظام سلامت است، اظهار کرد: ما در این عرصه یکی از پیشتازان نظام سلامت در دنیا هستیم.

او با اشاره به کاهش پرداخت هزینه‌های بیمارستانی و درمان از بودجه مردم در دولت دوازدهم، افزود: در گام دوم طرح تحول سلامت حرکت جدیدی را به عنوان تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری شروع کردیم.


بیشتر بخوانید: بر اثر انحراف اتوبوس ۲۱ نفر مصدوم شدند


نمکی با اشاره به یکی دیگر از طرح‌های اجرا شده در کشور که کنترل فشارخون ۳۰ ساله‌ها تا ۷۰ ساله‌ها است، گفت: در این طرح ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر شرکت کردند و سبزوار یکی از پیشتازان در این طرح بود.

او با اشاره به طرح جدید «هر خانه یک پایگاه سلامت»، برای اجتماعی کردن نظام سلامت٬ عنوان کرد: این طرح یک سطح قبل از خانه بهداشت و سلامت است و سبزوار به عنوان شهر پایلوت در این طرح قرار دارد و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال سلامت را انتخاب و آموزش دهیم.

نمکی گفت: همواره به عنوان سرباز کوچک در خدمت مردم هستیم و امسال علیرغم مشکلاتی که داشتیم، هزار پروژه را تا هفته سلامت در اردیبهشت ماه ۹۹ افتتاح خواهیم کرد و اولویت ما در این طرح، نقاط کمتر توسعه‌یافته و محروم است.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از خدمات ارزشمند خیرین نظام سلامت، بیان کرد: در دولت تدبیر و امید، ۲۷ هزار تخت بیمارستانی اضافه شده و در سال ۹۸، هشت هزار و ۱۰۰ تخت بیمارستانی اضافه خواهد شد. در سال آینده نیز شش هزار و ۱۰۰ تخت با اولویت نقاط کمتر توسعه‌یافته و محروم به بیمارستان‌ها اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر