کد خبر: ۷۱۶۷۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
کد خبر : ۷۱۶۷۱۷۷

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت:به دلیل طغیان رودخانه‌های محلی و سیلاب از دو روز گذشته راه ارتباطی فنوج – کتیج – رمشک در جنوب استان همچنان بسته است.

راه ارتباطی محور فنوج-کتیج-رمشک همچنان مسدود است/۲ محور بازگشایی شدعبدالرحمن شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: محورهای ایرانشهر به جلگه و جلگه به چاه اسحاق در جنوب این استان پس از فروکش کردن طغیان رودخانه‌های محلی  دیروز عصر بازگشایی شد.

عبدالرحمن شهنوازی افزود: براثر وقوع بارش‌های رگباری و طغیان رودخانه‌های محلی این محورها روز یکشنبه بسته شده بود که بعد از فروکش کردن طغیان رودخانه محلی بازگشایی شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به تداوم بارندگی‌ها احتمال بسته شدن مسیرهای ارتباطی در جنوب استان وجود دارد.

او  گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در زمان بارش و صاعقه افراد از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها، رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.

شهنوازی بیان کرد: بیشترین بارندگی شبانه روز گذشته در سیستان و بلوچستان به ترتیب با ۵۹ میلی‌متر به کنارک، «کتیج» در فنوج ۵۰ میلی‌متر، «کهیر» در کنارک ۴۴.۵ میلی‌متر و «بنت» در نیکشهر ۴۳ میلی‌متر اختصاص دارد.

او بیان کرد: براثر بارندگی‌های اخیر علاوه بر بسته شدن چند مسیر ارتباطی و تعطیلی مدارس در روز دوشنبه در شهرستان‌های کنارک و چابهار شاهد فوت کودک پنج ساله کنارکی در یکی از رودخانه‌های محلی بودیم.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی بعدازظهر امروز سامانه بارشی دیگری وارد استان می‌شود که تا پنجشنبه فعال است و نسبت به سامانه فعلی قوی‌تر خواهد بود.

او خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در جریان فعالیت این سامانه بارشی بویژه برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در نواحی مرکزی و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های محلی رخ دهد.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر