کد خبر: ۷۱۶۷۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
کد خبر : ۷۱۶۷۲۲۲

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مقوله مالیات‌ها یکی از چالش‌های مهم بودجه ۹۹ خواهد بود که باید به درستی چکش کاری شود.

مالیات؛ یکی از چالش‌های مهم بودجه ۹۹/ باید به درستی چکش‌کاری شودبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، رسول خضری با اشاره به لایحه بودجه ۹۹ گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۷۰ هزار میلیارد تومان به بخش عمرانی، ۶ هزار میلیارد تومان نیز برای همسان‌سازی بازنشستگان و ۲ هزار میلیارد تومان برای طرح طبقه‌بندی مشاغل در نظر گرفته شده است.

وی افزود: نکته مثبت لایحه بودجه این است که یک ریال از بودجه جاری از محل فروش نفت تامین نخواهد شد که نشان می‌دهد بودجه سال ۹۹ در سخت‌ترین شرایط بسته شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بر اساس بودجه سال ۹۹ دولت قرار است بیشتر منابع خود را از محل درآمد‌های مالیاتی تأمین کند، دولت در این زمینه پیش بینی کرده که باید سال آینده، ۱۶۰ هزار میلیارد تومان از محل درآمد‌های مالیاتی برای بودجه کشور منابع تأمین شود.

وی افزود: این رقم، رقم کمی نیست آن هم در سالی که ما با شوک ارزی و بنزین مواجهیم. بنده بعید می‌دانم این میزان درآمد‌های مالیاتی محقق شود و حتی بعید است مجلس هم این مسئله را تصویب کند.

این نماینده مجلس افزود: بنده اگر به احتمال قوی در کمیسیون تلفیق حضور داشته باشم به شدت با این میزان درآمد‌های مالیاتی مخالفت خواهم کرد چرا که در حوزه مالیات‌ها به شدت در حق مردم اجحاف شده است.

وی با بیان اینکه اصولا مالیات را باید از بهره فعالیت‌ها اخذ کرد، بیان داشت: به عنوان مثال ما نباید مالیات را از تنه درختی که در حال رشد است دریافت کنیم. ما باید از میوه این درخت مالیات بگیریم چرا که این مسئله باعث می‌شود مسئله بهره وری با چالش مواجه شود.

خضری تاکید کرد: متاسفانه قانون مالیاتی ما در کشور قانون غلطی است و نحوه اجرای آن اشتباه است با این اوصاف مقوله مالیات‌ها یکی از چالش‌های مهم بودجه ۹۹ خواهد بود که باید به درستی چکش کاری شود.

منبع: میزان

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر