کد خبر: ۷۱۶۷۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
کد خبر : ۷۱۶۷۴۰۹

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دمای هوا در خراسان رضوی تا روز‌های ابتدایی هفته آتی همراه با بارش متناوب باران روند کاهشی خواهد داشت.

باران میهمان آخرهفته خراسان رضوی/کاهش دما ی هوا طی هفته جاریزهرا مبشری کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد,گفت: بر اساس این روند دمای هوا در مشهد به میزان هشت درجه سلسیوس کاهش می‌یابد.

او ادامه داد: بیشینه دمای امروز ۱۲ درجه سلسیوس پیش‌ بینی شده که نسبت به دیروز پنج درجه کمتر شده است. دمای هوای این شهر تا روز جمعه این هفته به ۹ درجه می‌رسد و در روز‌های ابتدایی هفته آتی نیز میانگین دمای هوا در مشهد تغییرات جزئی خواهد داشت.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: گرچه بارش کاهش یافته و تا فردا متوقف می‌شود، اما دوباره از روز پنجشنبه آغاز شده و تا ظهر روز شنبه  ادامه خواهد داشت.

مبشری افزود: بارش پیش‌بینی شده باران بیشتر نواحی استان به ویژه  بخش‌های جنوبی خراسان رضوی را فرا می‌گیرد. این بارش‌ها رگباری به همراه رعد و برق، تگرگ و توام با وزش باد لحظه‌ای در نواحی سردسیر و مرتفع به صورت بارش توامان برف و باران رخ خواهد داد.

او تصریح کرد: باران در ۲۴ ساعت قبل از هشت شهرستان قوچان، چناران، نیشابور، فریمان، خواف، تربت‌جام، جغتای و کلات گزارش شده که بیشترین آن در جغتای به میزان حدود دو میلی متر ثبت شد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: ریوش در  کاشمر با کمینه دمای سه درجه زیر صفر و تایباد با بیشینه دمای ۱۹ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهر‌های خراسان رضوی در طول ۲۴ ساعت قبل بودند.

مبشری افزود: بیشترین شدت وزش باد نیز در همین مدت در فریمان با سرعت ۵۸ کیلومتر بر ساعت ثبت شد.
 
انتهای پیام//ز.ق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر