کد خبر: ۷۱۶۷۴۱۹
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
کد خبر : ۷۱۶۷۴۱۹

معاون مشارکت های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان گفت: براساس تفاهم نامه منعقده مابین بهزیستی، بنیاد مسکن، مسکن و شهرسازی بنیاد مستضعفان و خیرین مسکن ساز تاکنون ۱۵۹ خانوار دارای حداقل ۲ عضو معلول در استان صاحبخانه شده‌اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، فرهاد عزیزی گفت: از این تعداد ۳۳ خانوار شهری و ۱۲۶ خانوار نیز روستایی هستند که از زمان انعقاد تفاهم نامه همکاری تاکنون صاحبخانه شدند.

وی افزود: براساس تفاهم نامه منعقد شده برای ساخت واحدهای مسکونی در شهرها، مسکن و شهرسازی و در روستاها نیز بنیاد مسکن زمین رایگان در اختیار این خانوارها قرار داده است.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان یادآور شد: همچنین خیرین مسکن ساز متولی ساخت این واحدهای مسکونی هستند و امتیازهای آب و برق و گاز واحدها نیز توسط ادارات خدمات رسان به صورت رایگان اعطا شد.

وی تاکید کرد: در راستای احداث این واحدها به هر خانوار شهری ۳۰۰ میلیون ریال و به هر خانوار روستایی نیز ۱۸۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداخت شده ضمن اینکه به هر خانوار شهری و روستایی تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه نیز تعلق گرفته است.

عزیزی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۲۱ خانوار شهری و روستایی دارای حداقل ۲ عضو معلول دیگر در استان پشت نوبت دریافت مسکن هستند، گفت: اکنون زمینه برای ساخت واحدهای روستایی فراهم است اما واحدهای شهری نیازمند تامین اعتبار است.

وی اضافه کرد: براساس هماهنگی‌های انجام شده از این پس تسهیلات بلاعوض برای ساخت واحدهای مسکونی خانوارهای دارای حداقل ۲ عضو معلول شهری به ۶۰۰ میلیون ریال و خانوارهای روستایی به ۳۶۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

واگذاری ۱۸ واحد مسکونی در کردستان به مناسبت روز جهانی معلولان

۱۸ واحد مسکونی مددجویی برای خانواده‌های دارای یک و ۲ معلول استان کردستان روز یکشنبه دهم آذر ماه جاری به صورت همزمان در سراسر کشور با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور و از طریق ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید و تحویل این خانوارها شد.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان در حاشیه این آیین نمادین گفته بود: در آستانه فرا رسیدن ۱۲ آذر روز جهانی معلولان در سراسر کشور یک هزار و ۵۷ واحد مسکونی ویژه معلولان با حضور قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی کشور از طریق ویدیو کنفرانس به بهره‌برداری رسید.

عزیزی افزود: سهم استان کردستان از این تعداد واحد مسکونی مددجویی، ۱۸ واحد برای خانواده‌های دارای یک و ۲ عضو معلول است که در شهرهای سقز، بیجار، دهگلان، دیواندره و سروآباد احداث شده است.

وی اضافه کرد: برای احداث این واحدها، ۲ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض از طریق بهزیستی، بنیاد مسکن، خیرین مسکن ساز و بنیاد مستضعفان و همچنین چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون یال تسهیلات بلاعوض به این خانواده‌ها پرداخت شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی و توانمندسازی بهزیستی کردستان یادآور شد: یکی از برنامه های اولویت دار این نهاد، خانه دار کردن خانواده‌های دارای چند معلول است ضمن اینکه سال گذشته نیز واحدهای مسکونی دارای مشکل شهری و روستایی این خانواده ها نیز مناسب سازی شد.

۱۳۰ هزار و ۹۰۱ نفر از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری استان کردستان زیر پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند که معادل هفت درصد جمعیت این استان است.

منبع :ایرنا

انتهای پیام/م

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر