کد خبر: ۷۱۶۷۹۱۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
کد خبر : ۷۱۶۷۹۱۱
گروه : قم » قم
آیت‌الله مکارم شیرازی:

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت:رسانه‌ها نقش مهمی در آگاهی‌رسانی به مردم دارند و باید پیامد‌ها و خطرات اعتیاد را بازگو کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید،روز سه‌شنبه در دیدار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر سرچشمه بسیاری از جنایات و بزه‌های اجتماعی را مواد مخدر دانست و گفت: به لحاظ سیاسی، دشمن تلاش دارد به‌وسیله ترویج فرهنگ مواد مخدر، نیروی فعال جامعه را به نابودی بکشاند.

او  افزود: ریشه‌های مصرف مواد مخدر و قاچاق آن باید بررسی شود؛ زیرا نتایج این بررسی‌ها، به برنامه‌ریزی بهتر و عملکرد موثرتر مسئولان کمک خواهد کرد.

آیت الله مکارم ادامه داد: مواد مخدر پدیده‌ای چندوجهی است و همه ابعاد اجتماعی، بهداشتی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی را در بردارد.

این مرجع تقلید اضافه کرد: برخی افراد از روی ناآگاهی به سمت مصرف یا تجارت قاچاق مواد مخدر می‌روند، در اینجا رسانه‌ها نقش مهمی در آگاهی‌رسانی و آگاهی‌دهی به مردم دارند و باید پیامد‌ها و خطرات اعتیاد را به مردم بازگو کنند. همچنین صداوسیما باید با تولید فیلم و اشاره غیرمستقیم به تبعات مخرب اعتیاد بپردازد.

او بابیان اینکه بحمدالله مبارزه با مواد مخدر روبه‌پیشرفت است، گفت: امروز اگر یک ریال در حوزه پیشگیری از اعتیاد هزینه شود، جلوی ده‌ها هزار ریال هزینه در حوزه مبارزه با مواد مخدر را می‌گیرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی همچنین بر کارآموزی افراد در مراکز ترک اعتیاد تاکید کرد و گفت: این اقدام موجب می‌شود آنان بعد از دوره درمان، در سطح جامعه تولیدکننده و کارآفرین شوند.

این مرجع تقلید بابیان اینکه آمار‌های گرایش به آسیب‌های اجتماعی در قم نسبت به سایر شهر‌ها پایین‌تر است، تصریح کرد: اعتقادات دینی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی دارد و یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در پیشگیری از گرایش به گناه و آسیب‌های اجتماعی ازجمله اعتیاد مواد مخدر می‌باشد؛ چراکه جوان متدین کمتر به سمت مواد مخدر و اعتیاد می‌رود.

او بیان کرد: افراد زیادی در مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسیده‌اند و شمار زیادی نیز مجروح شده‌اند، بهترین کار آن است که از دوران دبستان، دبیرستان و دانشگاه، بدون اشاره مستقیم، از پیامد‌های اعتیاد به مواد مخدر صحبت شود.

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر