کد خبر: ۷۱۶۸۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
کد خبر : ۷۱۶۸۰۴۴

استادیار گروه پژوهشی اقتصاد اسلامی دانشگاه فردوسی گفت: بیانیه گام دوم در اصطلاح یک بیانیه است اما می توان کاملا به آن به عنوان یک سند بالادستی نگاه کرد.

نگاه همه جانبه رهبر انقلاب در بیانیه گام دومبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، وحید ارشدی استادیار گروه پژوهشی اقتصاد اسلامی دانشگاه فردوسی در نشست " تبیین بعد اقتصادی بیانیه گام دوم" گفت: متاسفانه در کشور ما به همه مسائل با دید پروژه ای و خطی نگاه می شود و همیشه صفر و صدی به موضوعات مختلف پرداخته می شود این در حالی است رهبری در بیانیه گام دوم مثبت و منفی را در کنار هم دیده و در نظر گرفته اند.:

 

او ادامه داد: نتیجه این دیدگاه خطی و تک بعدی را بعد از 40 سال در همه سطوح جامعه می بینیم و مشکلات اقتصادی امروز ناشی از همین دیدگاه است.

 

استاد دانشگاه فردوسی گفت: ما امروز برای حل مشکلات احتیاج به اصلاح ساختارها داریم اما باید ببینیم در دانشگاه و حوزه توانسته ایم جوانانی متفکر تربیت کنیم و یا مشکل دیگر، ضعف در مدیریت درست منابع انسانی و طبیعی است بنابراین سوال اینجاست که آیا مدیرانی تربیت کرده ایم که توانمندی استفاده از ظرفیت های انسانی و دیگر منابع را داشته باشند.

 

ارشدی تصریح کرد : امروزه مدیران در کشور ما کوتاه مدت بین و مصلحت اندیش هستند و این خود آسیب بزرگی محسوب می شود به همین دلیل مخاطب مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم جوانان هستند چون جوانان ریسک پذیر، خلاق و دارای ابتکار عمل هستند.

 

پژوهشگر اقتصاد اسلامی گفت: چالش بزرگی که با آن مواجهیم و رهبر معظم انقلاب هم در بیانیه به آن اشاره فرمودند، چالش امید است و رفتار بد مدیران باعث شده امید در سطح جامعه دچار افول شود و مردم احساس ناکارآمدی در همه سطوح مدیریتی کشور را دارند.

ارشدی افزود: نگاه شبکه ای باید به همه دستگاه ها و ساختارها تعمیم پیدا کند، راه حل مشکلات، اقتصاد مقاومتی است‌؛ کشور ما ظرفیت پیشرفت چشمگیر اقتصادی را دارد اما مشکل آن جاست که واگرایی جدی در نظام داریم یعنی نگاه همه مدیران به بیرون است.

 

استادیار اقتصاد اسلامی گفت: نهادهایی باید شکل بگیرد که انسان های کارآمد خود به خود جذب سیستم شوند، مانند ساختار کشور های غربی که نخبگان خود به خود جذب آنها می شوند، متاسفانه قدرت به جای اینکه در خدمت مردم باشد حاکم بر مردم شده است.

 

 ارشدی افزود: موتور محرکه آینده طبق فرموده رهبر انقلاب در بیانیه، امید و نگاه خوشبینانه به آینده است.

 

انتهای پیام//م.ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر