کد خبر: ۷۱۶۸۱۴۵
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۲
کد خبر : ۷۱۶۸۱۴۵
عضو شورای شهر تهران مطرح کرد؛

مسجد جامعی گفت:برخورد با شورایاران در هر نقطه و محله که باشد ما با آن برخورد می‌کنیم و در سرا‌های محله را نباید روی مردم بسته شود.

بهشهرداری حق بستن‌درب سرای محله‌های پایتخت را ندارد گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران در همایش شورایان منطقه ۱۹ تهران گفت: من در این جا می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که یکی از آن‌ها این است که ما در سیاست‌های بودجه به گونه‌ای عمل کردیم تا بودجه ریزی بر اساس اولویت‌های محله‌ها انجام شود و بر همین اساس شورایاری محله ۳ اولویت را اعلام می‌کند و شهرداران مناطق موظف هستند که بودجه لازم برای حل ۳ مشکل محلات را مورد توجه قرار دهد.

عضو شورای شهر تهران افزود: به آقای مظاهریان (معاون برنامه ریزی شهردار تهران) گفتم که موضوع بودجه را با نگاه شورایاری‌ها مورد توجه قرار دهد و اگر این محور مورد توجه قرار بگیرد بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

مسجد جامعی ادامه داد: در منطقه ۱۹ ظرفیت‌ها و زمینه توسعه فراهم است و دسترسی‌ها بسیار گسترده و آسان نیز در این منطقه می‌تواند به ظرفیت‌های موجود اضافه شود.

او بیان کرد: بیشترین دسترسی به ایران و تهران در همین منطقه ۱۹ واقع شده است و باید گفت در منطقه ۱۹ بازار‌های بزرگی مانند بازار تره بار، بازار مبل، بازار خودرو، بازار پرده و ... وجود دارد که در کنار آسیب‌ها ظرفیت‌هایی را نیز ایجاد می‌کند.

عضو شورای شهر تهران افزود:باید به این نکته تاکید کرد بسیاری از بازار‌ها به صورت خودجوش شکل گرفته و به همین دلیل است که پارکینگ ندارد، اما وجود همین بازار‌ها منطقه را از بن بست خارج می‌کند.

مسجد جامعی ادامه داد: در منطقه ۱۹ زمین ذخیره بسیاری وجود دارد که می‌توان از آن بهره برد و می‌توان گفت مشکلاتی که مطرح شد در یک نگاه توسعه‌ای می‌تواند کوچک باشد.

او بیان کرد: نسبت شورایاری‌ها بر حوزه فعالیت آن‌ها در منطقه مشابه فعالیتی است که ما در شهرداری داریم و باید گفت ظرفیت موجود همان مسئولیت محله است و نباید به این موضوع بسنده کنید که شما به عنوان شورایاران مسئول سرای محله هستید.

عضو شورای شهر تهران افزود: برخورد با شورایاران در هر نقطه و محله که باشد ما با آن برخورد می‌کنیم و در سرا‌های محله را نباید روی مردم بسته شود.

مسجد جامعی ادامه داد:شهرداری به چه شکلی به خود اجازه می‌دهد با شورایاری برخورد فیزیکی داشته باشد و شورایاران باید در سیاست گذاری محله‌ها نقش داشته باشند، زیرا این حق محله است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر