کد خبر: ۷۱۶۸۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹
کد خبر : ۷۱۶۸۳۲۰

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب با اشاره به جایگاه شورای سران قوا گفت: سران قوا در نشست خود در خصوص امهال مجدد تسهیلات مناطق زلزله‌زده غرب استان کرمانشاه تصمیم‌گیری کنند.

امهال تسهیلات مناطق زلزله زده با توجه به شرایط کنونی یکی از خواسته های مردم استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرهاد تجری سه شنبه شب در نشست شورای اداری کرمانشاه که با  حضور علی لاریجانی رییس مجلس و رضا اردکانیان وزیر نیرو در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: امهال تسهیلات مناطق زلزله زده با توجه به شرایط کنونی یکی از خواسته های مردم است؛ امروز مردم زلزله زده با توجه به تحریم‌ ها و افزایش قیمت ها با مشکلات بسیاری روبه رو هستند.

او با بیان اینکه بدهی آب و برق مردم زلزله زده نیازمند تعیین تکلیف است، گفت: در مدت زلزله برق دستگاه های دولتی در اختیار مردم قرار گرفته که اکنون هزینه سنگینی را به این دستگاه ها تحمیل کرده است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: شبکه های روستایی امروز آسیب دیده اند و آب در مناطق زلزله زده برای ما تبدیل به معضل شده است که امیدواریم برای آن چاره اندیشی شود.

تجری در بخش دیگری از صحبت های خود به سامانه گرمسیری اشاره کرد و گفت: ۱۰ هزار هکتار از زمین های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب در این طرح بازمانده بودند که اکنون قرار شده هفت هزار هکتار از این اراضی افزوده شود که امیدواریم‌ سریع تر این امر محقق شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: با اجرای طرح سردسیری ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان به آبی تبدیل می شود که اشتعالزایی بسیاری دارد از این رو خواهان تسریع در اجرای این پروژه هستیم.

احمد صفری با تاکید بر تامین آب شهر کرمانشاه افزود: طرح آب رسانی به شهر کرمانشاه از سد گاوشان مدت هاست که مطرح شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

او ساماندهی روخانه های آبشوران و قره سو را نیز از مهمترین خواسته های مردم استان کرمانشاه عنوان کرد و خواهان تخصیص اعتبارات ملی در این زمینه شد.
انتهای  پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر