کد خبر: ۷۱۶۸۴۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
کد خبر : ۷۱۶۸۴۰۶

استاندار کرمانشاه به ظرفیت‌های ویژه این استان در منطقه غرب کشور اشاره کرد و گفت : باتوجه به قابلیت‌ها و مشوق‌های موجود، کرمانشاه بهشتی برای سرمایه‌گذاران است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در دیدار با سفیر ایتالیا در ایران در استانداری کرمانشاه گفت : جاذبه‌های گردشگری استان به عنوان ثروتی عظیم می‌تواند زمینه ساز توسعه پایدار شود و همین امر بسیار مورد توجه سرمایه گذاران خارجی نیز قرار گرفته است.

او ضمن تشکر از حضور سفیر ایتالیا در مراسم افتتاحیه واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو گفت : بهره مندی این واحد از فناوری کشور ایتالیا و سطح همکاری‌های اقتصادی و تجاری نشان از روابط پایدار و مطلوبی است که قابلیت توسعه و گسترش نیز دارد.

نماینده عالی دولت در استان افزود: باوجود تحریم‌های ظالمانه امریکا در خیلی از بخش‌های صادراتی نیز پیشرفت داشته ایم و می‌توان رشد ٤٥ درصدی صادرات به کشور عراق را ناشی از رونق مناسب تولید داخلی دانست.

استاندار کرمانشاه افزود: ما نگران تحریم امریکایی‌ها نخواهیم بود و اعلام می‌کنیم در شرایطی با امنیت بالا و ریسک سرمایه گذاری پایین، زمینه فعالیت و همکاری مطلوب فراهم است.

بازوند در پاسخ به سوُال سفیر ایتالیا در خصوص معرفی ظرفیت‌های اقتصادی، گردشگری و تجاری گفت: استان کرمانشاه ثروتمند و دارای پتانسیل‌ها و قابلیت‌های مناسبی به ویژه در حوزه گردشگری است و برای توسعه این بخش سند‌های گردشگری تدوین شده است.

از ظرفیت‌های بخش کشاورزی سخن گفت و افزود: امکانات و تسهیلات خوبی در حوزه کشاورزی برای متقاضیان سرمایه گذاری با رویکرد تولید محصولات صادرات محور و موردنیاز بازار عراق فراهم است.

در ادامه «جوزپه پرونه» سفیر ایتالیا نیز به تمایل و رغبت سرمایه گذاران ایتالیایی برای همکاری در ایران اشاره کرد و گفت: از مشارکت صورت گرفته در حوزه تجهیزات و فناوری نیروگاه دالاهو می‌توان به عنوان دلیلی براثبات عدم تأثیرگذاری تحریم‌های امریکا بر روابط مشترک ایران و ایتالیا نام برد، البته کرمانشاه بسیار غنی و مطلوب است و ماهم نشان داده ایم که علاوه بر همکاری‌های اقتصادی در حوزه‌های فرهنگی و تبادل دانش و تجربه نیز با محوریت دانشگاه‌های سطح استان با همکاری با میراث فرهنگی اهتمام و تمایل داشته ایم.

 

 

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر