کد خبر: ۷۱۶۸۷۰۶
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
کد خبر : ۷۱۶۸۷۰۶

مدیرکل آموزش و پرورش اردبیل گفت: سیاست مدرسه محوری در اولویت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، احمد ناصری، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به سیاست مدرسه محوری وزارت آموزش و پرورش گفت: سیاست مدرسه محوری در اولویت آموزش و پرورش قرار گرفته است و در تلاش هستیم اختیارات مدارس را در انتخاب نیروی انسانی مورد نیاز برای ایفای نقش تربیتی بیشتر کنیم.

او اظهار کرد: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مسیر حرکت آموزش و پرورش را ترسیم کرده، معلم رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل دوران دانشجویی را فرصتی مناسب برای رشد و شکوفایی دانشجو معلمان دانست و بیان کرد: دانشجو معلمان در فرصت حضورشان در فضای علمی دانشگاه فرهنگیان خود را برای ایفای نقش مؤثر در آموزش و پرورش آماده کنند.

ناصری با اشاره به لزوم آشنایی دانشجومعلمان با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان در تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش جایگاه و سهم والایی دارد.

او گفت: معلم و نیروی انسانی در آموزش و پرورش از چنان اهمیتی برخوردار است که حتی اگر آموزش و پرورش صاحب بهترین فضا‌ها و تجهیزات آموزشی باشد، بدون حضور معلم در کلاس درس تحقق تعلیم و تربیت امکان‌پذیر نمی‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجومعلم و فرهنگی، عنوان کرد: عزت و اقتدار ایران اسلامی مدیون شهدای انقلاب اسلامی است که در این میان شهدای دانشجومعلم نیز با احساس تکلیف در شرایط نیاز انقلاب اسلامی علیرغم تحصیل در مراکز تربیت معلم با حضور در جبهه حق علیه باطل به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر