کد خبر: ۷۱۶۸۷۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
کد خبر : ۷۱۶۸۷۲۹

یک فرمانده ارتش آمریکا از برگزاری بزرگترین رزمایش نظامی این کشور در اروپا از دوران جنگ سرد تاکنون خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، معاون رئیس ستاد استقرار استراتژیک فرماندهی عالی نیرو‌های هم پیمان در اروپا اعلام کرد واشنگتن در نظر دارد سال آینده بزرگترین رزمایش نظامی خود از زمان جنگ سرد را در این قاره برگزار کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از ژنرال بار سگین اعلام کرد در تمریناتی که برای ماه آوریل و می‌ (فروردین-اردیبهشت-خرداد) برنامه ریزی شده نزدیک به ۲۰ هزار نیروی نظامی آمریکا به اروپا اعزام می‌شوند و ما نزدیک به ۲۵ سال است که توانایی تقویت سریع (نیروها) از منظر فرامنطقه‌ای رابه نمایش نگذاشتیم.

این مقام نظامی آمریکا تاکید کرد برگزاری چنین رزمایشی در واقع نشان دهنده وحدت فراآتلانتیک و تعهد واشنگتن به ناتو است. فرمانده آمریکایی گفت بخشی از باز‌های جنگی ارتش آمریکا این خواهد بود که توانایی خود در انتقال سربازان به بلژیک و هلند و همچنین بخش شرقی ناتو از طریق آلمان و لهستان را ارزیابی کند. ژنرال سگوین افزود: ما به سمت یک دوران رقابت استراتژیک پیش می‌رویم.

در اجلاس هفته گذشته سران ناتو، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد در صورتی که اعضای ناتو به تعهدات خود در خصوص افزایش هزینه‌های نظامی عمل نکنند، برخی محدودیت‌های تجاری علیه آن‌ها اعمال خواهد شد.

کریستوفر کاولی، فرمانده نیرو‌های زمینی آمریکا در اروپا، گفت ۲۰ هزار نیروی نظامی آمریکایی سال آینده با هدف پیوستن به ۹ هزار نیروی نظامی دیگر این کشور که پیشتر در اروپا مستقر بودند، به این قاره اعزام می‌شوند. همچنین بر اساس اظهارات او در پنتاگون، حدود ۳۷ هزار نیروی نظامی آمریکا از ماه مه تا ژوئن در تمرینات نظامی ده کشور اروپایی شرکت می‌کنند.

انتهای پیام/

 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر