کد خبر: ۷۱۶۹۸۲۲
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
کد خبر : ۷۱۶۹۸۲۲
گروه : سمنان » سمنان
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان:

اسماعیل غنیان گفت: تعداد بیمه‌بگیران بیکاری در استان نسبت به سال‌های گذشته، به دلایل مختلف از جمله مشکلات واحد‌های تولیدی، افزایش یافته است.

دریافت بیمه بیکاری در سمنان افزایش یافته استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، اسماعیل غنیان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: سال ۹۷ سه هزار نفر در استان سمنان در فهرست بیمه‌‍ بیکاری بگیران استان سمنان قرار داشتند و امسال این تعداد به سه هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافته است.

او افزود: سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ استان سمنان جزو استان‌هایی بود که تعداد بیمه‌شدگان اجباری به واسطه رونق تولید افزایش چشمگیر داشت.

غنیان تصریح کرد: تحریم‌های ظالمانه دشمن و کاهش تولید شرکت‌های خودروسازی داخلی، بر ثبت سفارش و تولید در واحد‌های قطعه‌ساز موثر بود و این کاهش سفارش موجب تعدیل نیرو در واحد‌های تولیدی استان سمنان شد.

او با اشاره به اینکه واحد‌های تولیدی تک محصولی با تغییر شرایط بازار دچار چالش می‌شوند، اظهار داشت: موفقیت در بازار با واحدی است که تولیدات ترکیبی دارد و ادامه فعالیتش به یک محصول تولیدی محدود و وابسته نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان خاطر نشان کرد: کشاورزی، صنایع تبدیلی در زمینه کشاورزی، معدن و صنایع فرآوری معدن در اولویت استان برای ایجاد فرصت شغلی جدید قرار دارد.

غنیان خاطرنشان کرد: ۱۰ سال گذشته سمنان جزو استان‌های دارای نرخ بیکاری پایین بود، اما در سال‌های اخیر با معضل بیکاری دانش‌آموخته‌گان مواجه است.

سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد، در کشاورزی بیش از ۱۴ درصد و تولید ناخالص این استان با رقمی حدود ۱۸.۲ درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

در سال‌های گذشته تعداد بیمه بیکاری بگیران در حدود ۲ هزار و ۲۰۰ نفر بود.

انتهای پیام / ن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر