کد خبر: ۷۱۷۰۱۸۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
کد خبر : ۷۱۷۰۱۸۷
گروه : کرمان » کرمان
قائم مقام وزیر صمت در جلسه تنظیم بازار کرمان؛

قائم مقام وزیر صمت گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین، تامین کالای مورد نیاز اولویت سازمان صمت بود و هم اکنون هیچ گونه کمبود کالایی نداریم.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حسین مدرس‌خیابانی قائم مقام وزیر صمت امروز در بیست و پنجمین جلسه استانی ستاد تنظیم بازار کرمان گفت: مردم اطمینان داشته باشند که کالا در بازار وجود دارد و هیچ کمبودی نداریم و واردات کالا‌های اساسی نیز انجام شده است.

مدرس خیابانی با اعلام اینکه تامین، توزیع و کنترل بازار سه حلقه جلسات تنظیم بازار است و با بگیر و ببند هیچ بازاری تنظیم نمی‌شود، افزود: هر کدام از سه حلقه تامین، توزیع و کنترل خوب اجرا نشود، بازار دچار مشکل می‌شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با بیان اینکه بخشی از اقدامات ما قبل از افزایش نرخ بازار بود و سعی کردیم فراوانی کالا در بازار باشد، تصریح کرد: بخش عمده‌ای از انبار‌ها و بنادر ما در جنوب سرشار از کالا‌های اساسی و استراتژیک است.

او با تاکید بر اینکه مردم اطمینان داشته باشندکالا در بازار وجود دارد و هیچ کمبودی نداریم و واردات کالا‌های اساسی نیز انجام شده است، بیان داشت: دولت به اعتبار فراوانی کالای استراتژیک در کشور افزایش قیمت بنزین را انجام داد.
مدرس‌خیابانی گفت: آثار روانی بر این افزایش قیمت باید کنترل شود و اصل هماهنگی بین دستگاه‌ها را ایجاد کردیم و اتحادیه‌ها، تعاونی‌ها و اتاق‌های اصناف به میدان آمدند.

او افزود: بعد ازافزایش قیمت بنزین، نظارت بر بازار شدید و کنترل شد و ۴ هزار و ۳۰۰ بازار در سطح کشور با سایر دستگاه‌های نظارتی پای کار آمدند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی تصریح کرد: در سه هفته گذشته بعد از اصلاح قیمت بنزین ۳۰۰ هزار مورد بازرسی در سراسر کشور انجام شده است.

او با اشاره به اینکه ۲۴ هزار پرونده تعزیراتی در سطح کشور از این بازرسی‌ها تشکیل شده است، بیان کرد: نگاه افراط و تفریطی نباید داشته باشیم و امکان ندارد بنزین افزایش پیدا کند، اما قیمت بقیه کالا‌ها اصلا بالا نرود.

مدرس‌خیابانی گفت: به زور نمی‌شود قیمت کالا را ثابت نگه داریم و نرخ حمل و نقل مسافر تنها به افزایش بنزین نیست و ما اول امسال نیز شاهد افزایش کرایه‌ها بودیم در حالیکه بنزین هم گران نشده بود.

او با اشاره به اینکه قیمت گوجه‌فرنگی نیز در حال برگشت است و کاهش پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: کار جلسه تنظبم بازار فقط کاهش قیمت کالا‌ها نیست و در بعضی مواقع ما حتی افزایش قیمت داریم تا تولیدکننده ضرر نکند.

مدرس‌خیابانی با بیان اینکه اسناد کالا‌هایی که افزایش قیمت آن‌ها مستقیم به افزایش قیمت بنزین ربط دارد را به سازمان حمایت بدهید و ما پیگیری خواهیم کرد، افزود: بخش عمده‌ای از کالا‌های ما در شرایط رکودی هستند و قدرت خرید و درآمد مردم کم شده است.

او گفت: افزایش قیمت بعضی کالا‌ها اثرات روانی افزایش قیمت بنزین را دارد و اصلا این کالا‌ها ربطی به قیمت بنزین ندارند.

مدرس خیابانی  با اشاره به اینکه قیمت گوجه‌فرنگی نیز در حال برگشت است و کاهش پیدا خواهد کرد بیان کرد: کار جلسه تنظیم بازار فقط کاهش قیمت کالا‌ها نیست و در بعضی مواقع ما حتی افزایش قیمت داریم تا تولیدکننده ضرر نکند.

در این جلسه با پیشنهاد ابلاغی افزایش قیمت نان در استان مخالفت شد.
همچنین برخی ازبرنامه‌های پیشنهادی برای تامین میوه شب عید از طریق تماس تلفنی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی نیز پیگیری شد.
در بیست و پنجمین جلسه استانی ستاد تنظیم بازار کرمان سهم استان کرمان از میوه شب عید ۷۰۰ تن سیب درختی و ۱۴۰۰ تن پرتقال والنسیاه تعیین شد.
در این جلسه همچنین قیمت‌های افزایشی برخی کالا‌ها بیان و مطرح و مقرر شد: قیمت گذاری‌های بازار درکالا‌های مختلف در استان‌ها پس از تصویب و تایید وزارت صمت صورت گیرد، سهمیه بنزین وانت بار‌ها به صورت پیماشی ابلاغ شود و در مواردی که افزایش قیمت‌ها منشاء ملی دارند ابلاغ و تصمیم گیری شود.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر