کد خبر: ۷۱۷۰۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
کد خبر : ۷۱۷۰۲۳۷

طرح بلوار ۴۵ متری به طول ۷۰۰ متر و آسفالت به مساحت ۲۲ هزار متر مربع با اعتبار ۲۴۰ میلیون تومان در روستای شیراز عجب شیر به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیرکل بنیاد مسکن طرح بلوار ۴۵ متری به طول ۷۰۰ متر و آسفالت به مساحت ۲۲ هزار متر مربع با اعتبار ۲۴۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

باباپور مدیر کل بنیاد مسکن استان آذربایجان شرقی در افتتاح این طرح گفت:این طرح با هزینه کرد ۱۲۵ میلیون تومان توسط بنیاد مسکن و ۱۱۵ میلیون تومان توسط دهیاری روستای شیراز واقع در بخش مرکزی عجب شیربه بهره برداری رسید.

باباپور از اجرای فاز دوم این طرح خبر داد وافزود:فاز دوم این طرح به طول ۸۰۰ متر مربع نیز با آزادسازی اهالی ومشارکت روستاییان اجرا خواهد شد.

او همچنین با اشاره‌ای به خلاصه عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از زمان تاسیس تا شهریور ماه ۹۸ گفت: تهیه و مطالعه طرح هادی روستایی در دو هزار و ۱۳ روستا، بازنگری طرح هادی روستایی در ۴۳۴ روستا و اجرای طرح هادی روستایی در ۸۴۲ روستا از جمله فعالیت‌های بنیاد مسکن در حوزه طرح هادی بوده که میانگین کشور در این خصوص ۴۸ درصد و میانگین استانی ۴۳ درصد است.

باباپور با بیان اینکه ۶۷ درصد طرح هادی روستا‌های شهرستان عجب شیر اجرا شده است افزود:۷۰۰ روستای استان نیاز به بازنگری طرح هادی است و برای اتمام طرح‌های هادی نیمه تمام و نگهداری طرح‌های انجام شده در روستا‌های استان نیازمنداعتبارات دولتی هستیم و این بازنگری طرح هادی در روستاه‌ها بیش از ۱۵ سال طول می‌کشد که نیاز به خودیاری و همراهی مردم و دهیاران در اجرای طرح هادی در روستاه‌ها دارد.

او با بیان اینکه در ۴ سال گذشته در روستاهای شهرستان عجب شیربیش از ۹۰ هزار مترمربع عملیات آسفالت ریزی شده است.

او با اشاره به اینکه نرم مقاوم سازی مسکن روستایی در عجب شیر ۴۵ درصد است افزود:این آمار از نرم استانی ۵ درصد و نرم کشوری ۱۰ درصد بیشتر و در وضعیت خوبی قرار دارد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر