کد خبر: ۷۱۷۰۲۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
کد خبر : ۷۱۷۰۲۳۹

رقابت‌های ملی برنامه‌نویسی رایانه (FCPC) با شرکت ۱۵۰ نفر از دانشجویان و دانش‌آموزان برتر کشور در این حوزه امروز ۲۱ آذر در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد.

آغاز رقابت‌های ملی برنامه‌نویسی رایانه در مشهدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، میلاد عامری دبیر اجرایی رقابت‌های ملی برنامه‌نویسی رایانه (FCPC)، هدف این رقابت‌ها را تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان به فعالیت بیشتر در حوزه برنامه‌نویسی کاربردی رایانه برای استفاده در بازار کار کشور بیان کرد و گفت: هم‌اینک شرکت‌های ایرانی تولیدکننده نرم‌افزار در حال رشد و توسعه روزافزون هستند، زیرا دستاورد‌های این حوزه فنی تخصصی به شدت مورد نیاز است.

او همچنین با اشاره به تقاضای ۱۸۰ گروه دانش‌آموزی و دانشجویی از سراسر کشور برای حضور در این رقابت علمی تخصصی تصریح کرد: با برگزاری مسابقه انتخابی ۵۰ گروه از این تعداد برای شرکت در رقابت‌های نهایی انتخاب شدند.

دبیر اجرایی رقابت‌های ملی برنامه‌نویسی رایانه (FCPC) گفت: از مجموع گروه‌های منتخب ۱۸ گروه از مشهد و ۳۲ گروه از دیگر نقاط کشور و همچنین ۱۹ گروه دبیرستانی و ۳۱ گروه دانشجویی هستند.

عامری ادامه داد: دانشجویان حاضر در رقابت‌های ملی برنامه‌نویسی رایانه (FCPC) افراد برتر این رشته از دانشگاه‌هایی همچون "فردوسی مشهد، تهران، صنعتی شریف، شهید بهشتی، علم و صنعت، خواجه نصیر و اصفهان" و دانش‌آموزان حاضر در آن نفرات برتر المپیاد‌ها و استعداد‌های برتر کشوری هستند.

او تصریح کرد: گروه‌های شرکت‌کننده در این رقابت‌ها ملزم به پاسخگویی به مسائل تخصصی الگوریتم در زمان مشخص هستند.

مرحله نهایی رقابت‌های ملی برنامه‌نویسی رایانه (FCPC) فردا ۲۲ آذر ماه در محل سایت رایانه دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام// ز.م
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر