کد خبر: ۷۱۷۰۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۸
کد خبر : ۷۱۷۰۳۲۵
واکنش بانک تجارت به اظهارات دادکان؛
با انتشار خبر درخواست معوقات بانک تجارت از باشگاه پرسپولیس و واکنش رئیس اسبق فدراسیون فوتبال، این بانک اقدام به نوشتن جوابیه کرد.

بیب

به گزارش خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اخذ وام یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی از بانک تجارت توسط باشگاه پرسپولیس و ادعای عضو اسبق هیئت مدیره (محمد دادکان) مبنی بر طلب معوقات از وی خبر داغی است که چند روزیست دست به دست می‌شود.
 
بانک تجارت در آخرین مرحله در تاریخ نهم آذر امسال با هدف صیانت از حقوق سهامداران خود اقدام قانونی علیه اعضای هیات مدیره وقت این باشگاه از جمله آقای محمد حسین دادکان به عنوان یکی از امضاکنندگان مدارک دریافت تسهیلات کرده است.
 
محمد دادکان که به گفته  خودش در آن زمان، عضو افتخاری هیات مدیره باشگاه پرسپولیس بوده است، در این باره گفته است: من با بانک تجارت تماس گرفتم و گفتم این بدهی مربوط به باشگاه پرسپولیس است و چرا باید ما بدهی را بپردازیم؟ به من گفتند شما در آن زمان عضو هیات مدیره بودید. این درحالی است که من در آن سال، رئیس فدراسیون فوتبال بودم و به عنوان عضو افتخاری در هیات مدیره پرسپولیس بودم و حتی حق امضا نداشتم که به من گفتند مرحوم خطیب به جای من امضا کرده تا با اعتبار شما این وام دریافت شود.

وی افزود: از رئیس یکی از شعبه‌های بانک تجارت سوال کردم چرا نامه را فقط برای من ارسال کرده‌اید؟ گفت از بالا گفته‌اند فقط به دادگان نامه بدهید، چون ۲ عضو دیگر هیات مدیره وقت الان پست دولتی دارند و این کار‌ها بوی سیاسی می‌گیرد!

دادگان تاکید کرد: بانک تجارت باید از مدیران وقت بپرسد روی چه حسابی بدون انجام استعلام این وام را پرداخت کرده‌اید؟ هرچند الان هم باشگاه پرسپولیس و وزارت ورزش مالک این باشگاه هستند و باید این بدهی را پرداخت کنند.

اما بانک تجارت در جواب این موضوع به خبرنگار ما می‌گوید: بانک تجارت در سال ۱۳۸۳ تسهیلاتی را با بازپرداخت و تسویه شش ماهه به باشگاه فرهنگی ورزشی پیروزی پرداخت کرد. این بانک در طول ۱۵ سال در فواصل مختلف چندین بار اقدام به نامه نگاری، پیگیری صول مطالبات از جمله اقدام قانونی در سال ۱۳۹۶ کرده است که با گذشت ۱۵ سال از پرداخت تسهیلات مذکور و برغم پیگیری‌های مکرر، بعضا به سبب اعمال نفوذ، هیچ پیشرفتی در روند وصول این بدهی حاصل نشد.

بیشتر بخوانید: واکنش بانک تجارت به خبر دریافت حقوق نجومی یکی از مدیرانش


انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر